Aktualności
view

Piknik nad Odrą w Szczecinie - blisko 200 wystawców z Polski i zagranicy, a wśród nich pawilon MDW E70 oraz województwa lubuskiego

W ostatni weekend (7 - 8 maja) promowaliśmy się podczas PIKNIKU NAD ODRĄ w Szczecinie. Impreza, co roku przyciąga ok. 50 tys. zwiedzających, którzy tym razem zapoznali się także z bogatą ofertą turystyczną MDWE70 oraz lubuskiego.

Targi odbyły się na Wałach Chrobrego. To jedno z najbardziej charakterystycznych, a zarazem najpiękniejszych miejsc w Szczecinie. Dobra lokalizacja imprezy w połączeniu ze sprzyjającą aurą sprawiła, że tysiące gości postanowiło zapoznać się z ofertą wystawców. Podczas MARKET TOUR 25. Targów Turystycznych zaprezentowały się firmy branży turystycznej oraz przedstawiono wielobarwną paletę produktów tradycyjnych. Teren imprezy został podzielony na Strefę Globtrotera, Strefę Wędkarza, Krainę Relaksu Wellness & Spa oraz blok Pokaż Szczecin Swoim Gościom. Wśród tegorocznych wystawców pojawiło się wielu przedstawicieli branży turystycznej z zagranicy. Swoje oferty prezentowali m.in. Czesi, Hiszpanie, Niemcy i Węgrzy. Organizatorem wydarzenia były Międzynarodowe Targi Szczecińskie oraz Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Turystyki Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Międzynarodowej Drogi Wodnej E70. Licznie przybyli goście, amatorzy turystyki wodnej otrzymali przewodniki i mapy w języku polskim i niemieckim.  Zapytania wodniaków dotyczyły głównie warunków żeglugi, typów jednostek, które będą mogły  zacumować w  marinach  i portach na Drodze, a także możliwościami uprawiania turystyki wodnej na polsko – niemieckim pograniczu. Turyści dopytywali także szczegółowo o warunki żeglugi na znajdującej się  po sąsiedzku  Wielkiej Pętli Wielkopolski. Po sąsiedzku został zaaranżowany okazały namiot promocyjny województwa lubuskiego, które na tegoroczną edycję targów zaprosiło do współpracy Gminę Łęknicę oraz Winnicę Saint Vincent. Dzięki temu odwiedzający pawilon mieli okazję porozmawiać z przewodnikami lubuskimi, specjalizującymi się szczególnie w obszarze Parku Mużakowskiego oraz Geoparku Łuk Mużakowa oraz udać się w podróż jedynym w kraju Lubuskim Szlakiem Wina i Miodu. Na zwiedzających czekały również konkursy wiedzy o lubuskim, których laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody. 

Galeria zdjęć:


Partnerzy Partnerzy