Aktualności
view

VII Międzynarodowe Regaty o Puchar Trzech Marszałków na Zalewie Wiślanym już niedługo

W dniach 30 czerwca – 3 lipca 2016 roku na wodach Zalewu Wiślanego w okolicach Tolkmicka i Fromborka odbędą się VII Międzynarodowe Regaty o Puchar Trzech Marszałków. Organizatorami wydarzenia są: Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego – Gustaw Marek Brzezin, Marszałek Województwa Pomorskiego – Mieczysław Struk, Gubernator Obwodu Kaliningradzkiego – Nikolai Tsukanov, Burmistrz Tolkmicka – Andrzej Lemanowicz oraz Burmistrz Fromborka – Małgorzata Wrońska.

Wydarzenie – poza wymiarem sportowym i promocją żeglarstwa w regionach przygranicznych obu państw – ma również na celu wzmocnienie relacji mieszkańców regionów przybrzeżnych Zalewu Wiślanego w Polsce i Zalewu Kaliningradzkiego w Obwodzie Kaliningradzkim. W trakcie czterech dni żeglarskiego święta odbędą się m.in. koncerty szantowe, spotkania środowiska żeglarskiego oraz inne atrakcje w ramach wieczorów z miastami gospodarzami.

Uroczyste ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i dekoracje zwycięzców odbędą się w sobotni wieczór około godziny 20:00.   Dla wszystkich zawodników biorących udział w regatach przewidziano upominki oraz puchary i nagrody rzeczowe dla trzech najlepszych załóg w grupie.

Regaty o Puchar Trzech Marszałków zaliczane są do Pucharu Południowego Bałtyku. Równolegle imprezie będą towarzyszyły wyścigi w grupie młodzieżowej w klasie Optymistów i Laser 4.7.  

 

Zapraszamy serdecznie do udziału w imprezie.

Galeria zdjęć:


Partnerzy Partnerzy