Aktualności

MDW E70 na 28. Targach Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA w Warszawie

W 28. Targach WIATR i WODA, zorganizowanych w Centrum Wystawienniczym przy ul. Marsa w Warszawie odbyły się największe w tej części Europy Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA. Po raz dwudziesty ósmy na targach spotykali się przedstawiciele branży oraz miłośnicy sportów wodnych i rekreacji z Polski i z zagranicy.

Żegluga śródlądowa na Międzynarodowej Konferencji Transport Week

W dniach 8 – 10 marca na wydziale Ekonomii Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie odbyła się kolejna już edycja Międzynarodowej Konferencji Transport Week 2016.

Po raz pierwszy w targach Boatex 2016 w Poznaniu

Po raz pierwszy w targach Boatex 2016 w Poznaniu prezentowany był szlak polskiego odcinka Międzynarodowej Drogi Wodnej E70. Na wspólnym stoisku 5 województw tj. lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko – pomorskiego, pomorskiego i warmińsko – mazurskiego przedstawiono akweny, infrastrukturę sprzyjającą uprawianiu wielu form turystyki wodnej.

Międzynarodowa konferencja dot. rozwoju połączenia wodno – transportowego E 40 na odcinku Dniepr – Wisła

W dniu 16 grudnia br. w Lublinie odbyła się międzynarodowa konferencja podsumowują projekt odtworzenia szlaku wodnego E 40 na odcinku Dniepr-Wisła, łączącego Morze Czarne z Morzem Bałtyckim. Spotkanie miało na celu zaprezentowanie wyników studium wykonalności międzynarodowej drogi wodnej przebiegającej przez Polskę, Białoruś i Ukrainę.

Międzynarodowa Droga Wodna E70 podczas BOATSHOW 2015 – targi premier i nowości!

W dniach 20-22 listopada, w Łodzi odbyły się targi BOATSHOW 2015. Podczas targów swoją ofertę zaprezentowały 203 firmy z kraju i zagranicy – Belgii, Chorwacji, Grecji, Niemiec, Norwegii, Szwecji, Ukrainy i Włoch. Wiodące światowe stocznie zaprezentowały 126 jednostek pływających, w tym 14 premier jachtów przygotowanych na sezon 2016.

Rzeka Wisła we Francji przyjęta po królewsku

Orlean jest miastem położonym w środkowej Francji nad rzeką Loarą w miejscu, gdzie rzeka zmienia swój kierunek z północno-zachodniego na południowo-zachodni i gdzie wpadają do niej dwa dopływy. Orlean szczególnie związany jest z postacią Joanny d'Arc, słynną Dziewicą Orleańską, która w tym miejscu odparła atak wojsk angielskich. Obecnie Orlean kojarzy się nam z Festiwalem Loary, to już siódma edycja tego Festiwalu.

Spotkanie Międzywojewódzkiego Zespołu ds. MDW E70 w Gorzowie Wielkopolskim

W dniach 24 – 25 września 2015 roku w Gorzowie Wielkopolskim odbyło się spotkanie Międzywojewódzkiego Zespołu ds. MDW E70.

Rozwój dróg wodnych śródlądowych w Polsce podczas II Polskie Forum Korytarza Transportowego Bałtyk – Adriatyk

W dniu 8 września 2015 r. w Gdańsku, w ramach Międzynarodowych Targów Morskich BALTEXPO 2015 odbyło się II „Forum Korytarza Bałtyk-Adriatyk". Uwarunkowania rozwoju dróg wodnych śródlądowych w Polsce były jedynym z trzech tematów sesji zaplanowanych podczas Forum.

Konferencja samorządowo – naukowa dot. potencjału i zagospodarowania Zalewu Włocławskiego

3 września br. odbyły się po raz kolejny warsztaty terenowe oraz samorządowo – naukowa konferencja organizowana przez Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego w współpracy z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Tematem przewodnim spotkania był potencjał rekreacyjno – turystyczno – przyrodniczy akwenów powstałych w wyniku spiętrzenia rzeki – zagospodarowanie Zalewu Włocławskiego.

Odtworzenie Międzynarodowej Drogi Wodnej E 40

W dniu 29.07.2015 odbyła się w Sejmie RP konferencja z udziałem przedstawicieli ministerstw właściwych ds. ochrony środowiska, a także infrastruktury i transportu z trzech państw: Polski, Białorusi i Ukrainy. Debata z udziałem przedstawicieli ministerstw właściwych ds. ochrony środowiska, a także infrastruktury i transportu z trzech państw: Polski, Białorusi i Ukrainy podjęta została w związku z wdrażaniem projektu unijnego, którego celem jest zbadanie możliwości rewitalizacji drogi wodnej E 40, łączącej Bałtyk z Morzem Czarnym.
— 10 Pozycji na stronę
Wyświetlanie 31 - 40 z 48 rezultatów.

Partnerzy Partnerzy