Aktualności

Spotkanie Międzywojewódzkiego Zespołu ds. MDW E70 w Gorzowie Wielkopolskim

W dniach 24 – 25 września 2015 roku w Gorzowie Wielkopolskim odbyło się spotkanie Międzywojewódzkiego Zespołu ds. MDW E70.

Rozwój dróg wodnych śródlądowych w Polsce podczas II Polskie Forum Korytarza Transportowego Bałtyk – Adriatyk

W dniu 8 września 2015 r. w Gdańsku, w ramach Międzynarodowych Targów Morskich BALTEXPO 2015 odbyło się II „Forum Korytarza Bałtyk-Adriatyk". Uwarunkowania rozwoju dróg wodnych śródlądowych w Polsce były jedynym z trzech tematów sesji zaplanowanych podczas Forum.

Konferencja samorządowo – naukowa dot. potencjału i zagospodarowania Zalewu Włocławskiego

3 września br. odbyły się po raz kolejny warsztaty terenowe oraz samorządowo – naukowa konferencja organizowana przez Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego w współpracy z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Tematem przewodnim spotkania był potencjał rekreacyjno – turystyczno – przyrodniczy akwenów powstałych w wyniku spiętrzenia rzeki – zagospodarowanie Zalewu Włocławskiego.

Odtworzenie Międzynarodowej Drogi Wodnej E 40

W dniu 29.07.2015 odbyła się w Sejmie RP konferencja z udziałem przedstawicieli ministerstw właściwych ds. ochrony środowiska, a także infrastruktury i transportu z trzech państw: Polski, Białorusi i Ukrainy. Debata z udziałem przedstawicieli ministerstw właściwych ds. ochrony środowiska, a także infrastruktury i transportu z trzech państw: Polski, Białorusi i Ukrainy podjęta została w związku z wdrażaniem projektu unijnego, którego celem jest zbadanie możliwości rewitalizacji drogi wodnej E 40, łączącej Bałtyk z Morzem Czarnym.

Wyjazd studyjny grupy roboczej ds. MDW E70 do Kaliningradu, Poleska i Kłajpedy

Na zaproszenie Administracji Gubernatora Obwodu Kaliningradzkiego, Administracji Miasta Polesska oraz Urzędu Miasta Kłajpedy w dniach 30 czerwca – 2 lipca 2015r. odbyła się wizyta studyjna grupy roboczej ds. MDW E70.

VI Międzynarodowe Regaty o Puchar Trzech Marszałków na wodach Zalewu Wiślanego

Już po raz szósty odbyły się Międzynarodowe Regaty o Puchar Trzech Marszałków (w dniach 25 – 28 czerwca). Miejscem regat był gościnny i nowoczesny port jachtowy w Krynicy Morskiej. Regaty zostały podzielone na trzy wyścigi. Żeglarze rywalizowali na wodach polskiej części Zalewu Wiślanego, przy zmiennych warunkach pogodowych.

VI Międzynarodowe Regaty o Puchar Trzech Marszałków już za tydzień

W dniach 25 – 28 czerwca 2015 roku na wodach Zalewu Wiślanego w okolicach Krynicy Morskiej odbędą się VI Międzynarodowe Regaty o Puchar Trzech Marszałków. Organizatorami wydarzenia są: Marszałek Województwa Pomorskiego – Mieczysław Struk, Gubernator Obwodu Kaliningradzkiego – Nikolai Tsukanov, Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego – Gustaw Marek Brzezin oraz Burmistrz Krynicy Morskiej – Krzysztof Swat.

Rejs Flotylli Noteckiej

W poniedziałek 15 czerwca 2015 roku podczas Rejsu Flotylli Noteckiej promującego Międzynarodową Drogę Wodną E 70, wicemarszałek Romuald Gawlik uroczyście powitał gości na pokładzie szkolnego statku „Wł. Łokietek".

Spotkanie Międzywojewódzkich Zespołów ds. MDW E40 i E70 w Toruniu

W dniu 13 kwietnia 2015 roku w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko – Pomorskiego odbyły się spotkania Międzywojewódzkich Zespołów ds. MDW E40 i E70.

Panel „Reforma gospodarki wodnej i jej skutki"

W ramach tegorocznej XXII edycji Forum Gospodarczego w Toruniu odbył się panel „Reforma gospodarki wodnej i jej skutki", poświęcony szeroko rozumianej gospodarce wodnej. Na debatę przybyło ponad 120 osób reprezentujących wszystkie środowiska zainteresowane gospodarczym wykorzystaniem rzek i rewitalizacją obszarów nadwodnych.
— 10 Pozycji na stronę
Wyświetlanie 41 - 50 z 52 rezultatów.

Partnerzy Partnerzy