Zalew Wiślany - potencjał turystyczny

Zalew Wiślany stanowi część MDW E 70 i jednocześnie jest akwenem morskim o powierzchni 838 km kw., z tego po stronie polskiej 328 km kw. Wzdłuż polskiego brzegu znajduje się 10 portów i przystani.

Brda - potencjał turystyczny

Brdą przez 15 km płyniemy przez Bydgoszcz. W centrum miasta wybetonowane brzegi rzeki wyposażone są w ucha cumownicze, a gdzieniegdzie polery i pachoły.

Elbląg i Kanał Jagielloński - potencjał turystyczny

Żegluga po Kanale Jagiellońskim nie sprawia specjalnych kłopotów. Większość brzegów jest porośnięta trzciną, na długich odcinkach kanał jest umocniony drewnianymi palikami. Za wrotami przeciwpowodziowymi u wejścia do Kanału Jagiellońskiego od strony Nogatu (51,6 km) znajduje się dogodna do cumowania piaszczysta zatoczka.

Wisła - potencjał turystyczny

Na blisko 140 km odcinku Wisły nie ma zbyt wiele miejsc do cumowania. Można zatrzymać się w piaszczystych zatoczkach pomiędzy ostrogami, uważając jednak na sieci rybackie i wystające umocnienia z kamieni.

Kanał Bydgoski - potencjał turystyczny

Brzegi Kanału nie są przystosowane do cumowania, jednakże można w wyjątkowych przypadkach „wbić się" delikatnie w roślinność nabrzeżną.

Noteć - potencjał turystyczny

Na 187 kilometrach Dolnej Noteci, znajdziemy osiem miejscowości portowych, w których będziemy mogli skorzystać z wygodnych basenów lub nabrzeży portowych oraz przepłyniemy przez 14 śluz.

Warta - potencjał turystyczny

Piaszczyste i zazielenione brzegi Warty zachęcają do postoju, jednakże rozmyte i często niewidoczne ostrogi, mogą to skutecznie utrudnić. Należy korzystać z licznych klubowych przystani jachtowych, małych marin, czy nabrzeży załadunkowych. Gospodarze za drobną opłatą udostępniają media, a nawet popilnują jednostki.

Odra - potencjał turystyczny

Nie spotkamy na Odrze licznych przystań klubowych czy marin, zachęcających do rekreacyjnego użytkowania rzeki. Spośród portów można na tym odcinku wymienić tylko znajdujący się u ujścia Warty port w Kostrzynie (km 617,6).

Nogat - potencjał turystyczny

Na Nogacie przepływamy przez 4 śluzy. U wejścia na Nogat znajduje się nowoczesna przystań żeglarska Biała Góra (0,5 km) zbudowana w 2012 r. jako jedna z inwestycji projektu „Pętla Żuławska".

Martwa Wisła - potencjał turystyczny

Za śluzą w Przegalinie (936) na Martwej Wiśle znajduje się basen portowy RZGW w Gdańsku, a nieco dalej nowoczesna przystań w Błotniku, wybudowana jako jedna z kluczowych inwestycji projektu „Pętla Żuławska".

Szkarpawa - potencjał turystyczny

Na Szkarpawę wpływa się śluzą Gdańska Głowa. Na rzece znajdziemy kilka miejsc, przeznaczonych do cumowania oraz dzikie zatoczki między szuwarami, które również nadają się do postoju.

Partnerzy Partnerzy