Archiwum
view

Konferencja Międzynarodowa Droga Wodna E 70 na Waterways Expo 2014 w Bydgoszczy

W drugim dniu Waterways Expo 2014 odbył się panel zatytułowany Międzynarodowa Droga Wodna E 70 Najbardziej malownicza droga wodna w Polsce.

Specjalna sesja była okazją do podsumowania 8-letniej współpracy województw: lubuskiego wielkopolskiego, kujawsko – pomorskiego, pomorskiego i warmińsko – mazurskiego na rzecz rewitalizacji polskiego odcinka MDWE 70, ale  i również do wskazania kolejnych wyzwań jakie zamierzają sygnatariusze porozumień MDW E70 realizować w najbliższych latach.

Panel rozpoczęto pokazem 2 min. filmu promocyjnego o MDWE 70. Następnie uczestnikom konferencji przybliżono genezę, ideę i zakres działań Sygnatariuszy Województw MDWE 70. W dalszej kolejności przedstawiciele zainteresowanych województw (członkowie Zespołu Roboczego MDWE 70) zaprezentowali potencjał i działania jakie w ostatnich latach zostały zrealizowane na poszczególnych wojewódzkich odcinkach MDWE 70. Omówiono również wyniki dot. analizy popytu i podaży na przewozy ładunków i pasażerów MDWE 70, które to zostały opracowane na zlecenie sygnatariuszy porozumień.

Sesję zakończono przedstawieniem dalszym planów i działań na rzecz rewitalizacji polskiego odcinka. Podczas konferencji zaprezentowano również najnowszą publikację pt. Międzynarodowa Droga Wodna E 70 - odcinek Polski, która jest zbiorem najważniejszych ustaleń Programu rewitalizacji, ukazującym przy tym różnorodne walory tej drogi wodnej, korzyści z wynikające z jego realizacji czy kompleksowe podejście Zespołu MDWE 70 do tego  zagadnienia.

Galeria zdjęć:


Partnerzy Partnerzy