Archiwum
view

Konferencja pn. "Pomorski Klaster Rzeczny – Partnerstwo na rzecz ekologicznego transportu" w Gdyni

22 marca 2013r. w Gdyni odbyła się konferencja pn. Pomorski Klaster Rzeczny – Partnerstwo na rzecz ekologicznego transportu, która zainaugurowała porozumienie klastrowe mające na celu podjęcie współpracy zmierzającej do przekonania przedstawicieli rządu do najszybszego ożywienia żeglugi na Wiśle.

Tematyką konferencji były działania podejmowane przez samorządy województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego na rzecz zagospodarowania Wisły, przeprowadzone badania i analizy dotyczące wykorzystania rzeki dla potrzeb transportu pasażerskiego i towarowego oraz współpraca polsko-rosyjska na wodach Zalewu Wiślanego.

Pomorski Klaster Rzeczny to wspólna inicjatywa uczelni, przedsiębiorców, organizacji samorządowych Związku Miast i Gmin Morskich, Związku Miast Nadwiślanych. Inicjatywę udrożnienia Wisły popierają nie tylko samorządowcy, ale liczni przedstawiciele środowiska morskiego, żeglugi śródlądowej oraz  wiele podmiotów gospodarczych, np. porty w Gdańsku i Gdyni albo centrum logistyczne, które powstaje przy porcie w Gdańsku.

Od klastra oczekuje się działań na rzecz ożywienia żeglugi na Wiśle i na międzynarodowych drogach wodnych E-70 i E40, jak również wzmocnienia  możliwości transportowych dla portów wschodniego Wybrzeża, w tym przede wszystkim Gdańska i Elbląga.

23 maja reprezentanci Pomorskiego Klastra Rzecznego spotkają się w Gdyni jeszcze raz, aby podpisać w siedzibie Wyższej  Szkoły Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego dokumenty programowe.

 

Więcej informacji o klastrze i podejmowanych działaniach  na stronie internetowej www.klaster-rzeczny.pl

Galeria zdjęć:


Partnerzy Partnerzy