Aktualności
view

MDWE 70 na Targach Pięciu Pasji

fot. R.Wasil

W tym roku odbyła się już czwarta edycja Targów Sprzętu Pływającego i Sportów Wodnych BOATEX, przyciągających coraz większą liczbę pasjonatów. Jest to jedna z pięciu imprez, które wchodzą w skład Targów Pięciu Pasji.

Na halach targowych stanęły ekskluzywne łodzie motorowe. Producenci prezentowali jachty motorowe, pontony, łódki i skutery wodne. Fani wodnego szaleństwa mogli również obejrzeć kajaki. Nie brakowało też sprzętu dla surferów.  Oprócz desek o bardzo nowoczesnym designie zaprezentowano deski w stylu vintage, których perfekcyjne wykonanie wzbudzało zainteresowanie zwiedzających targi.

W trakcie imprezy poruszane były ważne tematy dotyczące bezpieczeństwa żeglowania z dziećmi, systemów nawigacyjnych, kultury żeglugi śródlądowej, których nie powinny bagatelizować zarówno osoby zaczynające swoją przygodę z żeglarstwem, jak i doświadczeni żeglarze. Zaprezentowano wrażenia z imprez regatowych odbywających się na Bałtyku oraz z rejsów wokół Grecji i na Karaibach. Przedstawiono inwestycje żeglarskie miasta Poznania.. Uwagę poświęcono również Systemowi Szkolenia Instruktorów Żeglarstwa.

Stoisko promocyjne Międzynarodowej Drogi Wodnej E70 miało w tym roku swoją premierę w odświeżonej aranżacji. Uwagę zwiedzających przyciągała nowa ekspozycja z mapą przebiegu drogi wodnej oraz filmem promocyjnym, prezentująca walory turystyczne trasy łączącej Odrę z Zalewem Wiślanym. Stoisko MDW E70 cieszyło się dużym zainteresowaniem gości. Podczas trzydniowej imprezy odwiedzający mogli nie tylko dowiedzieć się o aktualnych warunkach nawigacyjnych na polskim odcinku MDWE 70, ale również zapoznać z ofertą portów i przystani żeglarskich. Tematem, który budził duże zainteresowanie była możliwość pokonania drogi wodnej przez Bydgoszcz, w kontekście prac remontowych na śluzie Okole. Ponadto goście pytali o możliwość wypożyczenia barek turystycznych, bezpieczeństwo oraz godziny otwarcia śluz.  

Liczymy, że z wielu wodniaków odwiedzających nasze stoisko wypłynie w rejs na cały polski odcinek MDWE 70 lub jego fragmenty - Wartę, Noteć, Bydgoski Węzeł Wodny, dolna Wisłę, czy Pętlę Żuławską. Dziękujemy wodniakom nie tylko za słowa uznania, ale również za zgłaszane uwagi, które dotyczyły warunków nawigacyjnych, bezpieczeństwa i możliwości zaopatrzenia w paliwo do jachtów. 

Galeria zdjęć:


Partnerzy Partnerzy