Archiwum
view

Nagroda Przyjaznego Brzegu dla Elbląga i Malborka

2 marca 2013 r. podczas Targów Sportów Wodnych i Rekreacji Wiatr i Woda 2013 w Warszawie, ogłoszono wyniki IX edycji Konkursu o Nagrodę Przyjaznego Brzegu za rok 2012.

Konkurs organizowany jest przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze wspólnie z Polskim Związkiem Żeglarskim i innymi partnerami, pod patronatem ministra sportu i turystyki. Nagroda premiuje inwestycje i inne inicjatywy, dzięki którym brzegi polskich jezior, rzek, morza i kanałów stają się bardziej przyjazne dla człowieka Co roku nagradzane są przedsięwzięcia związane z wodami służące turystyce wodnej, takie jak: budowa i modernizacja marin żeglarskich i stanic wodnych, programy inwestycyjne obejmujące miasta, regiony, szlaki wodne, działania poszczególnych osób, klubów i stowarzyszeń, samorządów oraz innych instytucji i organizacji.

Wśród laureatów nagrody są inicjatywy i miasta związane z MDW E 70. Miasto Elbląg otrzymało nagrodę „za żeglarską „bramę" na Zalew Wiślany, Kanał Elbląski i Pojezierze Iławsko-Ostródzkie, a Malbork „za wzbogacenie miasta będącego ważną atrakcją turystyczną o ofertę dla żeglarzy".

Galeria zdjęć:


Partnerzy Partnerzy