view

Noteć - potencjał turystyczny

Na 187 kilometrach Dolnej Noteci, znajdziemy osiem miejscowości portowych, w których będziemy mogli skorzystać z wygodnych basenów lub nabrzeży portowych oraz przepłyniemy przez 14 śluz.

Ok. 150 m od ujścia Noteci do Warty znajduje się ok. 300 metrowe nabrzeże w Santoku (225,6 km) z dostępem do mediów (woda, energia elekt., sanitariaty), połączone z kompleksem rozrywkowym z muszlą koncertową.

W Drezdenku można zacumować przy Parku Harcerza (188,2 km) oraz Porcie Nadzoru Wodnego (187,6 km). W Krzyżu Wielkopolskim można zatrzymać się w dawnym porcie (176,8 km).

Na 175,1 km, w Drawsku czeka otwarta w 2011 r. przystań Yndzel z ruchomymi pomostami, slipem, z dostępem do mediów (energia elekt. i woda), miejscami noclegowymi i sanitariatami. Można wynająć sprzęt wodniacki. Można też zacumować tuż za mostem w Drawsku (174 km). Kilkanaście kilometrów dalej, można zatrzymać się w Wieleniu (162,2 km) poniżej mostu.

W Czarnkowie są dwie dogodne lokalizacje do cumowania. Na 132,2 km znajduje się 70-metrowe nabrzeże stoczni z dostępem do wody, energii elekt., sanitariatów, pochylni i dźwigu do slipowania. Sto metrów dalej (132,1 km) znajduje się monitorowana marina z pełnym zapleczem socjalnym, sanitariatami, slipem, warsztatami, wypożyczalnią sprzętu, punktem odbioru nieczystości. Kolejna przystań z kamiennym nabrzeżem znajduje się na 131,9 km, bardzo blisko stacji paliw.

W Ujściu znajduje się basen portowy (106,2 km), pomost cumowniczy (105,9 km) z dostępem do energii elekt. i wody i miejsce na postój (105,8 km) za mostem drogowym.

Następne miejsce do cumowania dopiero na 62 km w Osieku (pomost wędkarski).

Na 39,8 km znajduje się port rzeczny Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią z przystanią żeglarską. Przystań umożliwia skorzystanie z wody, sanitariatów, podłączenia do energii elekt., slipu, odbioru nieczystości, drobnych napraw w warsztatach szkolnych.

Galeria zdjęć:


Partnerzy Partnerzy