Aktualności
view

Podsumowanie Roku Wisły 2017

fot. R.Wasil

8 grudnia 2017 r. w Ratuszu Głównego Miasta w Gdańsku z inicjatywy Ligi Morskiej i Rzecznej oraz Marszałka Województwa Pomorskiego, odbyła się konferencja będąca podsumowaniem Roku Wisły 2017 w województwie pomorskim i kujawsko – pomorskim. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz rządowych, samorządowych, przedstawicieli instytucji zainteresowanych budowaniem i promowaniem marki Wisły, przedsiębiorców z terenu województwa pomorskiego. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Rok Rzeki Wisły 2017 –Zakończenie, a może „Panta Rhei"".

Konferencja miała na celu przybliżenie istotnych aspektów dotyczących rozwoju Wisły, począwszy od zagadnień turystyczno-kulturalnych, poprzez problematykę odpowiedzialności za środowisko i społeczność lokalną, aż po kwestie gospodarcze. 

Podczas spotkania zaprezentowane zostały wydarzenia wiślane, które odbyły się na obszarze Dolnej Wisły w tym: rejs promocyjno-badawczy z Gdańska do Warszawy, Wodna Fiesta, spływ kajakowy rzeką Wisłą, flis z Ulanowa do Gdańska, rejs żeglarsko-motorowodny i wiele innych. Każda inicjatywa miała na celu pokazanie różnorodnych możliwości wykorzystania potencjału rzeki. Szczególną uwagę zwrócono na możliwości rozwoju żeglugi śródlądowej w Polsce.

Konferencja zakończyła się podpisaniem memorandum w sprawie Wisły, które podkreśla jej znaczenie i wzywa do podjęcia stanowczych działań na rzecz jej rozwoju.

Tekst memorandum:

 

Memorandum w sprawie roku Wisły

 

Galeria zdjęć:


Partnerzy Partnerzy