Archiwum
view

Prezydent pływał Pętlą Żuławską!

14 lipca prezydent RP Bronisław Komorowski wraz z żoną Anną odwiedzili zbudowaną w ramach dofinansowania z funduszy Unii Europejskiej przystań żeglarską w Błotniku, w gminie Cedry Wielkie.

- Dobrze jest widzieć tutaj w Błotniku, na Pętli Żuławskiej, że i w tym obszarze Polska się rozwija – powiedział Prezydent RP. Następnie para prezydencka ruszyła łodzią motorową szlakiem Pętli Żuławskiej w stronę Zalewu Wiślanego i Kanału Elbląskiego.

W 2012 roku dokonano  otwarcia powstałej infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej: 3 portów (Elbląg, Tolkmicko i Krynica Morska), 6 przystani żeglarskich (Nowa Pasłęka, Braniewo, Osłonka, Błotnik, Biała Góra, Malbork,) i 2 pomostów (Tczew, Drewnica) zbudowanych lub zmodernizowanych w ramach Projektu „Pętla Żuławska". Powstało ok. 300 miejsc do cumowania wyposażonych zgodnie ze standardami XXI wieku. Wartość realizowanego projektu wynosi ponad 83 mln zł, z których ok. 50 mln zł.  pochodzi ze środków unijnych. Projekt powstał we współpracy samorządów województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego, do którego włączono 16 partnerów, głównie samorządów lokalnych. Liderem Projektu jest Województwo Pomorskie.

Atrakcyjność infrastruktury i usytuowanie „Pętli Żuławskiej" na Międzynarodowej Drodze Wodnej E70 oraz w rejonie Morza Bałtyckiego sprawia, że oferta turystyczna skierowana będzie zarówno do turystów polskich jak i zagranicznych.

Na fotografiach poniżej obiekty infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej zmodernizowane w ramach Projektu "Pętla Żuławska" w następującej kolejności - Biała Góra, Błotnik, Braniewo, Drewnica, Elbląg, Krynica Morska, Malbork, Nowa Pasłęka, Osłonka, Tolkmicko.

Galeria zdjęć:


Partnerzy Partnerzy