Archiwum
view

Promocja MDWE 70 na targach BOATSHOW w Łodzi

W dniach 15-17 listopada 2013 r. w Łodzi już po raz 15 odbyły się Targi Żeglarstwa i Sportów Wodnych „BOATSHOW" połączone z wydarzeniem Salon Turystyki Wodnej, które w tym roku przyciągnęły rekordową liczbę wystawców oraz premier jachtów i osprzętu żeglarskiego.

Istotnym aspektem targów BOATSHOW był program imprez towarzyszących, który stwarzał okazję do zaprezentowania bloków edukacyjnych, prelekcji, warsztatów oraz przedstawienia oferty najnowszych produktów turystycznych m. in. przez samorządy w celu zachęcenia nowych osób do uprawiania turystyki wodnej. Wystawcami były także mniejsze podmioty oferujące swoje usługi, jak np. firmy czarterowe, porty i przystanie i wypożyczalnie wodnego sprzętu turystycznego.

Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem odwiedzających, podobnie jak towarzyszące targom panele tematyczne poświęcone problematyce śródlądowych dróg wodnych. Udział w wydarzeniu wzięli przedstawiciele porozumienia Marszałków pięciu województw dla rewitalizacji polskiego odcinka MDW E70 (woj. Lubuskie, Wielkopolskie, Kujawsko-Pomorskie, Pomorskie i Warmińsko-Mazurskie), promując własne stoisko poświęcone walorom turystycznym drogi wodnej łączącej Kostrzyn n. Odrą z Zalewem Wiślanym. Stoisko MDW E70 przyciągało swoim nowym wizerunkiem, przygotowanymi materiałami oraz premierą najnowszego filmu promocyjnego, stąd było licznie odwiedzane przez uczestników targów.

Ponadto, w drugim dniu targów miał miejsce panel tematyczny poświęcony tematowi: „Możliwości turystyki wodnej na polskim odcinku Międzynarodowej Drogi Wodnej E70. Jak krok po kroku przepłynąć ponad 500 km od Kostrzyna nad Odrą do granicy z Obwodem Kaliningradzkim?", podczas którego szczegółowo zostały omówione obiekty hydrotechniczne, atrakcje turystyczne oraz walory przyrodnicze drogi wodnej.

Galeria zdjęć:


Partnerzy Partnerzy