Archiwum
view

Przystań Bydgoszcz

Przystań Bydgoszcz, to jedno z najokazalszych przedsięwzięć tego typu na polskich drogach wodnych. Zbudowana na Wyspie Młyńskiej w sąsiedztwie zabytkowego Młyna Rothera i naprzeciwko nowego budynku Opery stanowi inspirującą kompozycję architektoniczną, kojarzącą się z wijącą się falą, która jest zarazem dachem, elewacją budynku i pomostem nad rzekę.

Całość wykonana jest z drewna – też kojarzącego się z budownictwem wodnym. Kompleks zabudowań Przystani Bydgoszcz, to nie tylko główny budynek z falującą ścianą, ale też mniejsze pawilony, kryjące obiekty sportowe, system pomostów i tarasów (dla wodniaków i dla spacerowiczów).

Obiekt o powierzchni prawie 2 tys. m kw. posiada 22 pokoje hotelowe, sale konferencyjne, gabinety kosmetyczne, regeneracyjne i sportowe, restauracje i przede wszystkim przystań wodniacką, w której brakuje tylko stacji paliw. W 2013 roku dołączy jeszcze wypożyczalnia sprzętu wodniackiego (kajaków, rowerów i łodzi turystycznych). Koszt inwestycji zrealizowanej w l. 2010-12 wyniósł 21 mln zł.

Z przystani może jednocześnie korzystać ok. sto jednostek: kajaków, łodzi motorowych, jachtów.

http://www.przystanbydgoszcz.pl/

Galeria zdjęć:


Partnerzy Partnerzy