Archiwum
view

Spotkanie Międzywojewódzkiego Zespołu ds. MDW E70 w Toruniu

19 grudnia br. w Toruniu odbyło się spotkanie Zespołu ds. MDW E70. W ramach spotkania omówiono współpracę rządowo – samorządową na rzecz rewitalizacji drogi wodnej MDW E 70, kontrakty terytorialne oraz zobowiązania wobec rządu dot. dróg wodnych, w tym likwidacja tzw. „wąskich gardeł" na drodze wodnej E 70

Podsumowano również działania jakie udało się zrealizować w ramach porozumień pomiędzy zainteresowanymi województwami w 2013r. m.in. organizacja konferencji tematycznych oraz innych wydarzeń związanych z turystyką wodną i transportem śródlądowym czy realizacja kampanii społecznej i promocyjnej na rynkach krajowych i zagranicznych.  

Członkowie Zespołu rozmawiali także o kontynuacji finansowania działań dot. rewitalizacji polskiego odcinka Międzynarodowej Drogi Wodnej E 70 w 2014 roku. Podczas spotkania zaprezentowano również ofertę udziału w projekcie „Z naturą na co dzień" oraz promocję polskiego odcinka MDWE 70 na antenie stacji TVN Meteo.

Poinformowano również partnerów, że w dniach 18-26 stycznia 2014r.  odbędą się 45 Międzynarodowe Targi Boat Show Dusseldorf 2014, na których prezentowana będzie oferta polskiego odcinka MDWE 70.  

Poza stoiskiem promocyjnym, zaplanowano również dwie konferencje. Pierwsza - prasowa odbędzie się 20 stycznia 2014r. i będzie poświęcona ofercie polskiego rynku turystyki wodnej, zwłaszcza MDWE 70. Z kolei w dniu 25 stycznia 2014r. odbędzie się konferencja poświęcona promocji MDW E 70 na rynku niemieckim.

Galeria zdjęć:


Partnerzy Partnerzy