Aktualności
view

Trzecia edycja Śląskich Targów Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA już za nami

fot. R.Wasil

W dniach 12-14 października 2018 roku w Katowicach po raz trzeci odbyły się Śląskie Targi Sportów Wodnych i Rekreacji Wiatr i Woda. Każdy amator żeglarstwa i sportów wodnych mógł znaleźć coś dla siebie. Piękne jachty, luksusowe łodzie motorowe, najszybsze skutery, nowoczesny sprzęt żeglarski i motorowodny można było podziwiać w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Tegoroczna edycja targów była okazją do zapoznania się z szeroką ofertą firm z branży kajakowej. Zaprezentowano także szeroką gamę akcesoriów żeglarskich, silników, sprzętów asekuracyjnych i ratunkowych, instrumentów do nawigacji i elektroniki jachtowej. Na imprezie nie zabrakło producentów i dystrybutorów odzieży żeglarskiej i sportowej oraz regionów turystycznych, oferujących aktywny wypoczynek nad wodą i na wodzie. 

Na targach promowały się wodne szlaki turystyczne, firmy czarterowe, akweny żeglarskie, mariny oraz ciekawe miejsca do uprawiania sportów wodnych.  Wśród nich zaprezentowano ofertę polskiego odcinka Międzynarodowej Drogi Wodnej E70. Odwiedzjący stoisko promocyjne MDW E70 pytali się m.in. o możliwości nawigacyjne, w tym remonty śluz, ofertę czarterów jachtów i hauseboatów, żeglowność Wisły oraz o porty i przystanie żeglarskie. 

Śląskie Targi WIATR i WODA, to obok ekspozycji wystawców, także bogaty program wydarzeń towarzyszących.  Odbywały się wykłady, prelekcje, spotkania z mistrzami sportów wodnych i podróżnikami, spotkania sympatyków sportu i rekreacji na wodzie. Wręczano nagrody i wyróżnienia.

Należy wspomnieć, że Śląskim Targom Wiatr i Woda towarzyszyło Marine Industry Forum, jedyna tego typu w Polsce konferencja B2B, skierowana do przedstawicieli przemysłu jachtowego.

 

Galeria zdjęć:


Partnerzy Partnerzy