Archiwum
view

Waterways Expo 2012 we Wrocławiu

W dniach od 19 do 21 września 2012 roku odbywała się pierwsza edycja Waterways Expo 2012 – Międzynarodowych Targów Żeglugi Śródlądowej i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Targom towarzyszyły trzy panele dyskusyjne z udziałem przedstawicieli rządu RP: A. Wypych-Namiotko (Wiceminister. Transportu) i S. Gawłowskiego  Sekretarza Stanu w MŚ). W panelu poświęconym turystyce wodnej Zespół ds. MDW E 70 reprezentował J. Wcisła, prezentując stan turystyki śródlądowej w Polsce. Prezentując realizowane inwestycje w tej sferze, przekonywał, że obecnie najsilniej ku rzekom kierują się samorządy lokalne i regionalne. Konferencja stała się forum wymiany doświadczeń i często ostro formułowanych stanowisk. Wiele głosów wskazywało na brak programu rozwoju dróg wodnych w Polsce, co utrudnia podejmowanie inicjatyw środowiskom biznesowym i samorządowym.

Podczas targów prezentowano problematykę rewitalizacji  MDW E 70 na odrębnym stoisku, obsługiwanym przez R. Wasila (przedstawiciel Zespołu ds. MDW E70). Prezentowano także powiązane z MDW E70 projekty: Szlak Wodny imienia Króla Stefana BatoregoPętla Żuławska, Bydgoski Węzeł Wodny, przystanie zlokalizowane nad Notecią oraz Flis Odrzański.

Galeria zdjęć:


Partnerzy Partnerzy