Archiwum
view

Wystawa w bibliotece

2 grudnia br. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wlkp. oficjalnie otwarto wystawę zdjęć promujących Międzynarodową Drogę Wodną E70. W wydarzeniu wziął udział wicemarszałek województwa lubuskiego Maciej Szykuła.

- Wystawa ilustruje lubuski odcinek Międzynarodowej Drogi Wodnej. W każdym z regionów, przez które przepływa Warta i Noteć, jest taka wystawa, która krąży po różnych instytucjach promując ten szlak. Są to piękne przeprawy mostowe, krajobrazy, parki narodowe. W przyszłości ta droga wodna będzie naszym produktem turystycznym – podkreślał Maciej Szykuła.

Aleksandra Mrozek, kierownik Wydziału Turystyki Regionalnej zaznaczyła, że droga wodna wciąż się rozwija. Obecnie powstają nowe obiekty na tym szlaku, a lubuskie inwestuje w poprawę infrastruktury. - Chcemy być słynni z naszych szlaków na Odrze, Warcie i Noteci – mówiła Aleksandra Mrozek.

Wystawa promująca polski odcinek Międzynarodowej Drogi Wodnej powstała z myślą przybliżenia i uświadomienia decydentom i mieszkańcom możliwości ożywienia żeglugi śródlądowej na akwenach będących częścią MDW E70. Etap MDW E 70 w województwie lubuskim obejmuje łącznie 123 kilometry: odcinek Warty - 70 km odcinek Noteci - 47 km , odcinek Odry - 6 km. Najważniejsze miasta leżące na tym obszarze to: Kostrzyn nad Odrą, Gorzów Wielkopolski, Santok, Drezdenko.

Wystawę 15 fotografii można oglądać do końca roku w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wlkp., potem zostanie zaprezentowana w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sulechowie.

Galeria zdjęć:


Partnerzy Partnerzy