Aktualności

Zakończyły się IX Międzynarodowe Regaty o Puchar Trzech Marszałków

W dniach 28 – 30 czerwca 2018 r. na wodach Zalewu Wiślanego wokół Krynicy Morskiej odbyły się po raz dziewiąty Międzynarodowe Regaty o Puchar Trzech Marszałków. Mimo niesprzyjającej pogody w regatach udział wzięło 30 załóg w klasach seniorskich oraz ponad 130 osób klas młodzieżowych tj. Laser 4,7, Optimist i Cadet.

IX Międzynarodowe Regaty o Puchar Trzech Marszałków

W dniach 28 – 30 czerwca 2018 r. na wodach Zalewu Wiślanego wokół Krynicy Morskiej odbędą się po raz dziewiąty Międzynarodowe Regaty o Puchar Trzech Marszałków.

III Sejmik Żeglugi Śródlądowej

6 czerwca br. we Wrocławiu odbył się III Sejmik Żeglugi Śródlądowej - Sejmik Odrzański. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach Samorządowego Roku Rzeki Odry

Wizyta studyjna członków zespołu MDW E70 na stopniu wodnym Malczyce

W dniu 5 czerwca br. członkowie Zespołu MDW E70 wizytowali stopień wodny, zlokalizowany na prawym brzegu Odry, położony naprzeciw wsi Rzeczyca, ok 5 km powyżej miejscowości Malczyce. Okazją do zapoznania się z obiektem było oficjalne otwarcie śluzy, które miało miejsce w dniu 4 czerwca br. Pełne otwarcie stopnia wodnego planowane jest na rok 2019, jednak na chwilę obecną już nastąpiła poprawa warunków nawigacyjnych na 18 km odcinku Odry dla żeglugi śródlądowej.

MDW E70 na 27 edycji „Pikniku nad Odrą”

W dniach 12-13 maja br. w Szczecinie odbyła się 27 edycja, trwającego nieprzerwanie od 1992 roku „Pikniku nad Odrą".

Międzynarodowa konferencja „Żegluga łączy” we Wrocławiu

W dniach 18-19 kwietnia 2018 r. we Wrocławiu odbyła się pierwsza w Polsce międzynarodowa konferencja poświęcona tematowi żeglugi śródlądowej. Sympozjum „Żegluga Łączy" zorganizowana została przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Komitet Transportu Lądowego Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych (UNECE)

PIERWSZE SPOTKANIE MIĘDZYWOJEWÓDZKIEGO ZESPOŁU DS. MDW E70 W 2018 ROKU

W dniu 14 marca 2018 r. w Gdańsku odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie Międzywojewódzkiego Zespołu ds. MDW E70.

MDW E70 na 30. Targach Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA w Warszawie

Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA są największą imprezą wystawienniczą branży turystycznej w Polsce oraz jednym z większych wydarzeń na rynku europejskim. Przyciąga rzesze sympatyków żeglarstwa, jachtingu motorowego, kajakarstwa, windsurfingu oraz nurkowania. Swoje produkty prezentuje tu kilkaset firm oferujących sprzęt i akcesoria ze wszystkich dyscyplin aktywnego wypoczynku związanych z wodą. W tegorocznej imprezie udział wzięła rekordowa liczba blisko 450 wystawców oraz sto kilkadziesiąt jachtów i łodzi. Obecni byli wystawcy z Chorwacji, Czech, Grecji, Holandii, Korei Południowej, Łotwy, Niemiec, Polski, Szwecji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii i Włoch.

MDWE 70 na Targach Pięciu Pasji

W tym roku odbyła się już czwarta edycja Targów Sprzętu Pływającego i Sportów Wodnych BOATEX, przyciągających coraz większą liczbę pasjonatów. Jest to jedna z pięciu imprez, które wchodzą w skład Targów Pięciu Pasji.

Monografie MDW E70

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi publikacjami dotyczącymi polskiego odcinka Międzynarodowej Drogi Wodnej E70, które zostały opublikowane w zakładce Publikacje i Multimedia > Publikacje i dokumenty.

Partnerzy Partnerzy