Aktualności

Transport kontenerów dolną Wisłą

Pierwszy transport kontenerów z Portu Morskiego w Gdańsku popłynął dolną Wisła do Chełmna.

Awaria Mostu Uniwersyteckiego w Bydgoszczy

Szlak żeglugowy na rzece Brdzie od km 10 + 200 do km 10 + 400 został zamknięty do odwołania.

Przetarg na prace przygotowawcze dla stopnia wodnego w Siarzewie

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie przekazało do publikacji ogłoszenie o zamówieniu na „Opracowanie dokumentacji przedprojektowej i projektowej oraz opracowań towarzyszących dla inwestycji pn. Budowa Stopnia Wodnego na Wiśle poniżej Włocławka - SW Siarzewo wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na realizację inwestycji".

Pilotażowy rejs kontenerowy Wisła Cargo 2021 z ładunkiem dla firm produkcyjnych 6-10 kwiecień 2021 r.

6 kwietnia 2021 roku, z portów morskich do województwa kujawsko-pomorskiego, po raz pierwszy w historii, popłynie transport kontenerów z ładunkiem dla firm produkcyjnych z regionu. Przeładunek towarów nastąpi na nabrzeżu na wysokości Chełmna, skąd ciężarówki odbiorą kontenery. Jednocześnie załadowany zostanie kolejny transport i barka wróci na Wybrzeże. Cała operacja, podczas której przewiezionych zostanie min. 24 TEU (odpowiednik kontenera 20 stopowego), zajmie około 5 dni.

MDW E70 na Targach Turystyki Weekendowej ATRAKCJE REGIONÓW w Chorzowie

VIII Targi Turystyki Weekendowej Atrakcje Regionów odbyły się w dniach 25– 27 września 2020 w Parku Śląskim w Chorzowie. Wystawcy promowali wyjątkowe miejsca i obiekty. Dzięki atrakcyjnej lokalizacji targów z ofertą Wystawców zapoznała się liczna grupa aktywnych mieszkańców Śląska - Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku w Chorzowie usytuowany jest bowiem na pograniczu trzech miast: Chorzowa, Katowic i Siemianowic Śląskich.

To był długo wyczekiwany weekend w Gminie Santok!

W sobotę 19 września nastąpiło oficjalne otwarcie dwóch niezwykle istotnych inwestycji.

Krynica Morska - rozbudowa pirsu pasażerskiego w morskim porcie rybackim

W środę, 9 września, w Krynicy Morskiej marszałkowie województwa pomorskiego Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski podpisali umowę z Zastępcą Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni – panią Barbarą Olczyk na dofinansowanie projektu Urzędu Morskiego w Gdyni pt. „Krynica Morska - rozbudowa pirsu pasażerskiego w morskim porcie rybackim". Ponad 11,2 mln zł unijnego dofinansowania pochodzi ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Piknik nad Odrą 2020

W tym roku Piknik nad Odrą odbył się wyjątkowo 5-6 września, w nieco zmienionej lokalizacji – przy Wałach Chrobrego w Szczecinie.

Utrudnienia w żegludze na polskim odcinku Międzynarodowej Drogi Wodnej E70

Jak podaje Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Bydgoszczy, od 5 czerwca 2020 r. wyłączona z eksploatacji zostaje  Śluza nr 22 Krzyż, przez co szlak żeglowny śródlądowej drogi wodnej Wisła – Odra w km 176+200 będzie zamknięty dla ruchu żeglugowego. Planowany termin zakończenia prac to 30 październik 2020 r.

Ponadto, w związku z nagłą awarią z dniem 23 czerwca 2020 r. do odwołania zostaje wyłączona z eksploatacji śluza nr 4 Czyżówko, położona na Kanale Bydgoskim w km 015+970.

Planując  podróż należy pamiętać również o sprawdzeniu stanu wód, co możliwe jest na stronie: http://instytutmeteo.pl/aktualne-stany-rzek-w-polsce .

Zwolnienie z opłat za korzystanie z dróg wodnych i podatkowe ulgi dla przedsiębiorców

W ramach Tarczy Antykryzysowej użytkownicy śródlądowych dróg wodnych do 30 września 2020 r. zostali zwolnieni z należności za korzystanie ze śluz i odcinków śródlądowych dróg wodnych stanowiących własność Skarbu Państwa. Natomiast przedsiębiorcy będą mieli możliwość przesunięcia terminu płatności za dzierżawę gruntów pokrytych wodami oraz rozłożenie płatności na raty lub ich umorzenie.

Partnerzy Partnerzy