Aktualności

Międzynarodowa konferencja „Żegluga łączy” we Wrocławiu

W dniach 18-19 kwietnia 2018 r. we Wrocławiu odbyła się pierwsza w Polsce międzynarodowa konferencja poświęcona tematowi żeglugi śródlądowej. Sympozjum „Żegluga Łączy" zorganizowana została przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Komitet Transportu Lądowego Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych (UNECE)

PIERWSZE SPOTKANIE MIĘDZYWOJEWÓDZKIEGO ZESPOŁU DS. MDW E70 W 2018 ROKU

W dniu 14 marca 2018 r. w Gdańsku odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie Międzywojewódzkiego Zespołu ds. MDW E70.

MDW E70 na 30. Targach Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA w Warszawie

Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA są największą imprezą wystawienniczą branży turystycznej w Polsce oraz jednym z większych wydarzeń na rynku europejskim. Przyciąga rzesze sympatyków żeglarstwa, jachtingu motorowego, kajakarstwa, windsurfingu oraz nurkowania. Swoje produkty prezentuje tu kilkaset firm oferujących sprzęt i akcesoria ze wszystkich dyscyplin aktywnego wypoczynku związanych z wodą. W tegorocznej imprezie udział wzięła rekordowa liczba blisko 450 wystawców oraz sto kilkadziesiąt jachtów i łodzi. Obecni byli wystawcy z Chorwacji, Czech, Grecji, Holandii, Korei Południowej, Łotwy, Niemiec, Polski, Szwecji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii i Włoch.

MDWE 70 na Targach Pięciu Pasji

W tym roku odbyła się już czwarta edycja Targów Sprzętu Pływającego i Sportów Wodnych BOATEX, przyciągających coraz większą liczbę pasjonatów. Jest to jedna z pięciu imprez, które wchodzą w skład Targów Pięciu Pasji.

Monografie MDW E70

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi publikacjami dotyczącymi polskiego odcinka Międzynarodowej Drogi Wodnej E70, które zostały opublikowane w zakładce Publikacje i Multimedia > Publikacje i dokumenty.

Ogólnopolska debata o dolnej Wiśle na Politechnice Gdańskiej

Podczas posiedzenia Konwentu Politechniki Gdańskiej 13 grudnia odbyła się debata poświęcona programowi zagospodarowania dolnej Wisły. Uczestniczyli w niej przedstawiciele świata polityki, nauki, biznesu i mediów. Gościem honorowym był Jerzy Kwieciński, wiceminister rozwoju. Spotkanie przebiegało w formacie tzw. „złotego trójkąta", którzy reprezentowali przedstawicieli władz samorządowych i centralnych, biznesu i nauki.

Podsumowanie Roku Wisły 2017

8 grudnia 2017 r. w Ratuszu Głównego Miasta w Gdańsku z inicjatywy Ligi Morskiej i Rzecznej oraz Marszałka Województwa Pomorskiego, odbyła się konferencja będąca podsumowaniem Roku Wisły 2017 w województwie pomorskim i kujawsko – pomorskim. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz rządowych, samorządowych, przedstawicieli instytucji zainteresowanych budowaniem i promowaniem marki Wisły, przedsiębiorców z terenu województwa pomorskiego. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Rok Rzeki Wisły 2017 –Zakończenie, a może „Panta Rhei"".

Unijne inwestycje w turystykę w Pomorskim zatwierdzone!

Budowa i rozbudowa portów, przystani żeglarskich oraz pomostów cumowniczych, infrastruktura szlaków kajakowych i nowe trasy rowerowe – powstaną dzięki projektom, które decyzją Zarządu Województwa Pomorskiego otrzymały dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. W poniedziałek 11 grudnia br. marszałkowie Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski oraz członek Zarządu Województwa Pomorskiego Ryszard Świlski w Sali Jazzowej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, podpisali umowy z włodarzami pomorskich gmin, na mocy których projekty otrzymają unijne dofinansowanie.

Rewitalizacja Wisły w działaniach sygnatariuszy porozumień polskiego odcinka MDW E40 i E70

W dniu 29 listopada br. w Toruniu odbyło się spotkanie Zespołów Roboczych ds. MDW E70 i E40, które było poświęcone wykorzystaniu Wisły do celów gospodarki wodnej, żeglugi śródlądowej, ochrony przeciwpowodziowej i turystyki. W spotkaniu tym uczestniczyli m.in. przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Zarządu Morskiego Portu Gdańsk, Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku, Urzędu Morskiego w Gdyni, Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Bydgoszczy oraz województw: lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko – pomorskiego, mazowieckiego, lubelskiego, pomorskiego i warmińsko – mazurskiego.

Międzynarodowa Droga Wodna E70 na 2 Śląskich Targach Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA w Katowicach

W dniach 10-12 listopada 2017 roku odbyły się w Katowicach 2. Śląskie Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA, na których po raz kolejny zaprezentowana została oferta Międzynarodowej Drogi Wodnej E70.

Partnerzy Partnerzy