Aktualności

Rewitalizacja Wisły w działaniach sygnatariuszy porozumień polskiego odcinka MDW E40 i E70

W dniu 29 listopada br. w Toruniu odbyło się spotkanie Zespołów Roboczych ds. MDW E70 i E40, które było poświęcone wykorzystaniu Wisły do celów gospodarki wodnej, żeglugi śródlądowej, ochrony przeciwpowodziowej i turystyki. W spotkaniu tym uczestniczyli m.in. przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Zarządu Morskiego Portu Gdańsk, Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku, Urzędu Morskiego w Gdyni, Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Bydgoszczy oraz województw: lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko – pomorskiego, mazowieckiego, lubelskiego, pomorskiego i warmińsko – mazurskiego.

Międzynarodowa Droga Wodna E70 na 2 Śląskich Targach Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA w Katowicach

W dniach 10-12 listopada 2017 roku odbyły się w Katowicach 2. Śląskie Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA, na których po raz kolejny zaprezentowana została oferta Międzynarodowej Drogi Wodnej E70.

MIĘDZYNARODOWA DROGA WODNA E70 NA TARGACH TURYSTYCZNYCH W NADARZYNIE

W dniach 20-22 października 2017 r. w Nadarzynie k. Warszawy odbyły się Międzynarodowe Targi Turystyczne – World Travel Show. Była to druga edycja dużej imprezy turystycznej, która przyciągnęła pasjonatów małych i wielkich podróży, a także wielu przedstawicieli branży turystycznej. Kilka tysięcy zwiedzających mogło zapoznać się z ofertą turystyczną na obszarze przebiegu dróg wodnych tworzących Międzynarodową Drogę Wodną E70.

Watertour (Interreg BSR Seed Money project)

Celem projektu jest zebranie niezbędnych informacji, utworzenie partnerstwa i przygotowanie aplikacji projektowej w zakresie rozwoju turystyki wodnej, powiązanej z międzynarodową droga wodną E70. Aplikacja projektu głównego dotyczyć będzie zbudowania i rozwoju zintegrowanej (międzynarodowej) oferty turystycznej, w oparciu o zasoby dziedzictwa naturalnego i kulturowego, usytuowane wzdłuż wschodniego odcinka MDW E70, m.in. w Niemczech, Polsce oraz na Litwie.

Żegluga śródlądowa na Międzynarodowych Targach Morskich BALTEXPO 2017

W dniach 11 -13 września 2017 r. odbyły Międzynarodowe Targi Morskie BALTEXPO. Największe w Polsce i jedno z najbardziej prestiżowych w Europie wydarzeń poświęconych gospodarce morskiej. Organizowane nieprzerwanie, co dwa lata od 1982 roku.

Woda lustrem miasta – waterfronty

7 września br. Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego we współpracy z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, po raz kolejny zorganizował warsztaty terenowe, odbywające się w formie konferencji naukowo-samorządowej. Spotkania te, organizowane od 2007 roku, poruszają tematy dotyczące gospodarki wodnej w wielu aspektach. Są miejscem dyskusji służącym wypracowaniu nowych rozwiązań, mających na celu rewitalizację polskich rzek, ożywienie sektora żeglugi śródlądowej, a także zagospodarowanie obszarów nadrzecznych. Warsztaty każdego roku odbywają się na innych odcinkach Wisły.

Spotkanie Zespołu MDW E70 na Pętli Żuławskiej

W dniach 28 - 29 sierpnia br. w Krynicy Morskiej obradował Zespół roboczy MDWE 70. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Jerzy Wcisła - senator RP, Krzysztof Grabowski - wicemarszałek województwa wielkopolskiego, Sławomir Kopyść – członek zarządu województwa kujawsko – pomorskiego, Ryszard Świlski – członek zarządu województwa pomorskiego, Krzysztof Roman – zastępca dyrektora RZGW w Gdańsku, Marian Kidaj – Dyrektor Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Gdańsku, Zbigniew Ptak – starosta nowodworski, przedstawiciele: ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Akademii Morskiej w Szczecinie, Ministerstwa ds. Rozwoju Samorządu Terytorialnego Obwodu Kaliningradzkiego FR oraz przedstawiciele partnerskich województw.

Perspektywy aktywizacji rosyjsko-polsko-litewskiego odcinka Międzynarodowej Drogi Wodnej E70

W sobotę 5 sierpnia br. w miejscowości Sokolniki dzielnicy miasta Gwardiejsk (Rosja) na zamku „Langendorf", odbyła się konferencja pt. „Międzynarodowa Droga Wodna E70: problemy, perspektywy i szanse". W forum wzięli udział przedstawiciele rządu Obwodu Kaliningradzkiego FR, agencji federalnych, goście z krajów sąsiednich, żeglarze i touroperatorzy.

Podsumowanie Regat o Puchar Trzech Marszałków 2017

W dniach 6-8 lipca 2017 roku na wodach Zalewu Kaliningradzkiego odbyła się ósma edycja Międzynarodowych Regat o Puchar Trzech Marszałków. W tym roku w regatach wzięła udział rekordowa liczba żeglarzy – około dwustu osób na 53 jachtach z Rosji, Polski i Szwecji.

Film o rejsie kontenerowym Wisłą z Gdańska do Warszawy

Promocyjno-badawczy rejs kontenerowy Wisłą z Gdańska do Warszawy odbył się w dniach 19-27.04.2017 r. realizowany w ramach międzynarodowego projektu EMMA - „Zwiększenie mobilności towarów i logistyki w Regionie Morza Bałtyckiego poprzez wzmocnienie transportu śródlądowego i morskiego oraz promocję nowych międzynarodowych usług żeglugowych" (Interreg BSR).
— 10 Pozycji na stronę
Wyświetlanie 1 - 10 z 56 rezultatów.

Partnerzy Partnerzy