Aktualności

Perspektywy aktywizacji rosyjsko-polsko-litewskiego odcinka Międzynarodowej Drogi Wodnej E70

W sobotę 5 sierpnia br. w miejscowości Sokolniki dzielnicy miasta Gwardiejsk (Rosja) na zamku „Langendorf", odbyła się konferencja pt. „Międzynarodowa Droga Wodna E70: problemy, perspektywy i szanse". W forum wzięli udział przedstawiciele rządu Obwodu Kaliningradzkiego FR, agencji federalnych, goście z krajów sąsiednich, żeglarze i touroperatorzy.

Podsumowanie Regat o Puchar Trzech Marszałków 2017

W dniach 6-8 lipca 2017 roku na wodach Zalewu Kaliningradzkiego odbyła się ósma edycja Międzynarodowych Regat o Puchar Trzech Marszałków. W tym roku w regatach wzięła udział rekordowa liczba żeglarzy – około dwustu osób na 53 jachtach z Rosji, Polski i Szwecji.

Film o rejsie kontenerowym Wisłą z Gdańska do Warszawy

Promocyjno-badawczy rejs kontenerowy Wisłą z Gdańska do Warszawy odbył się w dniach 19-27.04.2017 r. realizowany w ramach międzynarodowego projektu EMMA - „Zwiększenie mobilności towarów i logistyki w Regionie Morza Bałtyckiego poprzez wzmocnienie transportu śródlądowego i morskiego oraz promocję nowych międzynarodowych usług żeglugowych" (Interreg BSR).

O wodnym transporcie śródlądowym na IV Forum Korytarza Transportowego Bałtyk-Adriatyk

IV Forum Korytarza Bałtyk Adriatyk, które odbyło się w Gdańsku 21 czerwca 2017 r. poświęcone było tematyce rozwoju miast w kontekście węzłów miejskich oraz rozwoju dróg wodnych śródlądowych (Rok Wisły). Eksperci, ekonomiści i logistycy rozmawiali o szansach i problemach korytarza transportowego Bałtyk – Adriatyk, jako konkurencji dla dróg transportowych na zachód od Odry. Tegorocznym organizatorem Forum był Związek Miast i Gmin Morskich wchodzący w skład Porozumienia samorządowego dla Korytarza Bałtyk-Adriatyk.

Już po raz ósmy odbędą Międzynarodowe Regaty o Puchar Trzech Marszałków

W dniach 6 – 9 lipca 2017 r. na wodach Zalewu Kaliningradzkiego odbędą się po raz ósmy Międzynarodowe Regaty o Puchar Trzech Marszałków, które w tym roku będą połączone z dniami Miasta Kaliningrad. Impreza ta poza wymiarem sportowym i promocją żeglarstwa w regionach przygranicznych Rosji i Polski – ma również na celu wzmocnienie relacji mieszkańców naszych regionów. Organizatorami wydarzenia są: Gubernator Obwodu Kaliningradzkiego – Anton Alikhanov, Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego – Gustaw Marek Brzezin, Marszałek Województwa Pomorskiego – Mieczysław Struk.

Pętla Żuławska w Radio Gdańsk

Na pokładzie płynącego przez Pętlę Żuławską houseboata Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego podsumował dziennikarzom Radia Gdańsk realizację projektu Pętli Żuławskiej - rozwoju turystyki wodnej przyjętej uchwałą Zarządu Województwa Pomorskiego sprzed dziesięciu lat.

MDW E70 na Targach Market Tour w Szczecinie

W dniach 13 - 14 maja 2017 roku odbyła się w Szczecinie 26 edycja Targów Turystycznych Market Tour.

Relacje prasowe z rejsu Gdańsk - Warszawa

Informacje na temat pilotażowego rejsu kontenerowego Wisłą z Gdańska do Warszawy, który odbył się w terminie 19 - 27 kwietnia 2017 r.

Materiały filmowe z rejsu barką po Wiśle 19-27 kwiecień 2017 r.

Kulisy rejsu - prezentacja materiałów filmowych

Zakończył się pilotażowy rejs kontenerowy Wisłą z Gdańska do Warszawy

Barka z kontenerami dopłynęła do stolicy 27 kwietnia 2017 r. po 9 dniach żeglugi. Rejs zakończył się przy bulwarze nadwiślańskim, pomiędzy Mostem Średnicowym a Mostem Poniatowskiego.

Partnerzy Partnerzy