Archiwum

Podsumowanie wyników projektu INWAPO

5 grudnia 2014r. o w Centrum Konferencyjnym Zielna w Warszawie odbyło się spotkanie podsumowujące wyniki polskiej części projektu „INWAPO – Modernizacja Śródlądowych Dróg Wodnych i Portów Morskich".

MDW E70 na targach BOATSHOW 2014 w Łodzi

W dniach 14 – 16 listopada br. w Łodzi odbyły się po raz szesnasty Targi Żeglarstwa i Sportów Wodnych Boatshow 2014.

List intencyjny w sprawie współpracy województw na rzecz gospodarczego wykorzystania rzek i MDW E 40 podpisany

W dniu 29 października 2014 r. w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą został podpisany List intencyjny w sprawie woli współpracy przy aktywizacji gospodarczej obszarów nadwodnych, gospodarczego wykorzystania rzek i Zalewu Wiślanego oraz reaktywowania potencjalnej Międzynarodowej Drogi Wodnej E 40.

Spotkanie Międzywojewódzkiego Zespołu ds. MDW E70 w Toruniu

W dniu 15 października 2014 roku odbyło się kolejne spotkanie Międzywojewódzkiego Zespołu ds. MDW E70.

Warsztaty terenowe „32 km3 wody Wisły! – jak ją zagospodarować”

5 września br. odbyły się kolejne warsztaty poświęcone problemom związanym z wykorzystaniem gospodarczym rzek, które organizowane są wspólnie od 2007r. przez Województwo Kujawsko – Pomorskie i Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Tegoroczne spotkanie naukowo – samorządowe odbyło się podczas rejsu po Wiśle na odcinku od Nieszawy do Grudziądza.

Obchody Pomorskiego Święta Wisły

Pomorskie Święto Wisły odbyło się w dniach 30-31 sierpnia 2014 r. na terenie trzech powiatów (tczewskiego, kwidzyńskiego, sztumskiego) i sześciu gmin. Impreza objęła cztery miasta (Kwidzyn, Gniew, Pelplin i Tczew).

Deklaracja programowa w sprawie planu działań na rzecz rozwoju polskiego odcinka MDWE70 w latach 2015-2020

W dniu 28 sierpnia 2014 w porcie w Kątach Rybackich podpisano Deklarację programową w sprawie planu działań na rzecz rozwoju polskiego odcinka Międzynarodowej Drogi Wodnej E70 w latach 2015-2020.

Rząd przyjął MasterPlany dla obszarów dorzeczy Wisły i Odry

MasterPlany dla dorzeczy Wisły i Odry są przejściowymi dokumentami strategicznymi, których stworzenie podyktowane zostało koniecznością wdrożenia do polskiego porządku prawnego Ramowej Dyrektywy Wodnej.

Spotkanie na Zalewie Wielkich Możliwości

W dniach 27 i 28 sierpnia tego roku w Kątach Rybackich odbyła się konferencja wraz z rejsem po Zalewie Wiślanym na trasie między portami zmodernizowanymi w ramach Projektu „Pętla Żuławska".

Publikacja "Międzynarodowa Droga Wodna E70 – polski odcinek" już dostępna

W publikacji zostały przedstawione różnorodne walory śródlądowej drogi wodnej MDW E70 w oparciu o przeprowadzone analizy i badania wskazujące na rosnące zapotrzebowanie na transport wodny śródlądowy oraz na możliwości wykorzystania szlaku wodnego pod kątem turystycznym.

Partnerzy Partnerzy