Archiwum

Żeglarski Puchar Bałtyku Południowego

Na Zalewie Wiślanym, akwenie o znakomitych warunkach dla uprawiania żeglarstwa odbywa się rocznie kilkanaście regat. Podsumowaniem rocznego cyklu regat jest Grand Prix Zalewu Wiślanego.

Marina w Gorzowie Wielkopolskim

2 grudnia 2013 roku w Gorzowie Wielkopolskim - na prawym brzegu Warty - została otwarta nowa marina żeglarska.

Promocja MDWE 70 na targach BOATSHOW w Łodzi

W dniach 15-17 listopada 2013 r. w Łodzi już po raz 15 odbyły się Targi Żeglarstwa i Sportów Wodnych „BOATSHOW" połączone z wydarzeniem Salon Turystyki Wodnej, które w tym roku przyciągnęły rekordową liczbę wystawców oraz premier jachtów i osprzętu żeglarskiego.

Bałtycki Okrągły Stół i polska polityka morska do 2020 roku

W Warszawie 28 października 2013 roku dyskutowano o przyszłości Morza Bałtyckiego, a 29 października o programie „Polityka morska RP do roku 2020". Inicjatorami przedsięwzięcia był Główny Inspektor Ochrony Środowiska wraz z Dyrektorem Naczelnym Zarządu Fundacji WWF Polska.(Word Wide Fund for Nature).

Acanthus Aureus dla województwa lubuskiego

Już trzeci rok z rzędu, województwo lubuskie zdobyło statuetkę Acanthus Aureus za stoisko najbardziej sprzyjające realizacji strategii marketingowej firmy na targach. Wyróżnienie „Złotego Akanta" lubuskie zdobyło na Targach Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon w Poznaniu.

O żegludze śródlądowej w Warszawie

15 października 2013 roku w Warszawie odbyło się seminarium zatytułowane „ Sytuacja żeglugi śródlądowej w Polsce oraz warunki i możliwości jej rozwoju".

MDW E 70 i E 40 na Open Days 2013 w Brukseli

W tegorocznym, 11 Europejskim tygodniu Regionów i Miast Open Days 2013 w Brukseli (7-10 października 2013 r.) uczestniczyła liczna delegacja przedstawicieli Zespołu ds. Rewitalizacji MDW E70. Udział w spotkaniach Open Days to okazja do zaprezentowania problemów i osiągnięć regionów i miast na forum instytucji europejskich, w licznym gronie polityków, dziennikarzy, ekspertów i naukowców naszego kontynentu.

W największym porcie śródlądowym w Europie - Duisburgu

8 października 2013 roku przedstawiciele Zespołu ds. rewitalizacji MDW E 70 – w drodze do Brukseli – zatrzymali się w Duisburgu, by odwiedzić największy port śródlądowy w Europie.

Międzynarodowa konferencja INWAPO w Płocku

4 października w Płocku odbyła się międzynarodowa konferencja „INWAPO- Inwestycje Natura Wisła Aktywność Potencjał Ożywienie". Organizatorem tego wydarzenia była Agencja Rozwoju Mazowsza S.A wspólnie z Międzynarodowym Centrum Rozwoju Lokalnego CIFAL Płock Sp. z o. o.

Wspólne korzyści rozwoju potencjału Zalewu Wiślanego

Eksperci polscy i rosyjscy przez dwa lata (2013-14) wspólnie realizują projekt „Wspólne korzyści rozwoju potencjału Zalewu Wiślanego", którego celem jest tworzenie bazy dla przyszłych inicjatyw polsko-rosyjskich w zakresie wzmocnienia regionalnego rozwoju Zalewu Wiślanego.

Partnerzy Partnerzy