Archiwum

Bydgoska marina otwarta

25 maja uroczyście zainaugurowała działalność Przystań Bydgoszcz na Wyspie Młyńskiej. Wsparcie Urzędu Marszałkowskiego na realizację inwestycji ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego to 5,7 miliona złotych.

Spotkanie Zespołu Roboczego ds. MDW E 40 w Bydgoszczy

7 maja 2013 r. w nowej przystani żeglarskiej Bydgoszcz położonej na Wyspie Młyńskiej, odbyło się spotkanie Zespołu Roboczego ds. MDW E 40.

Konferencja "Noteć jako produkt turystyczny"

19 kwietnia 2013r. w Nakle nad Notecią odbyła się konferencja „Noteć jako produkt turystyczny" organizowana przez Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk" pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka.

Związek Miast i Gmin Morskich popiera śródlądowe inicjatywy

17 i 18 kwietnia 2013 roku w Elblągu odbyło się 42 Walne Zgromadzenie Delegatów Związku Miast i Gmin Morskich (ZMiGM). ZMiGM liczy 31 członków – miast i gmin portowych i nadmorskich. Stowarzyszenie – chociaż skoncentrowane na sprawach morskich – w Elblągu przyjęło kilka uchwał związanych z rozwojem dróg śródlądowych.

Po drugie - Autostrada wodna na Wiśle

22 marca „Dziennik Bałtycki" kierując się troską o rozwój naszego regionu i kraju, rozpoczął szeroko zakrojoną akcję społeczną - batalię o odbudowanie drogi wodnej na Wiśle i ustanowienie jednego ministerstwa, jednej instytucji odpowiedzialnej za rozwój dróg śródlądowych w Polsce.

Warsztaty Międzywojewódzkiego Zespołu ds. MDW E70 w Kadynach

W dniach 26-27 marca 2013r. w Kadynach (woj. warmińsko – mazurskie) odbyły się warsztaty Międzywojewódzkiego Zespołu ds. MDW E70. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele województw sygnatariuszy Deklaracji Współpracy rewitalizacji polskiego odcinka Międzynarodowej Drogi Wodnej E70 oraz Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

Konferencja pn. "Pomorski Klaster Rzeczny – Partnerstwo na rzecz ekologicznego transportu" w Gdyni

22 marca 2013r. w Gdyni odbyła się konferencja pn. Pomorski Klaster Rzeczny – Partnerstwo na rzecz ekologicznego transportu, która zainaugurowała porozumienie klastrowe mające na celu podjęcie współpracy zmierzającej do przekonania przedstawicieli rządu do najszybszego ożywienia żeglugi na Wiśle.

Nagroda Przyjaznego Brzegu dla Elbląga i Malborka

2 marca 2013 r. podczas Targów Sportów Wodnych i Rekreacji Wiatr i Woda 2013 w Warszawie, ogłoszono wyniki IX edycji Konkursu o Nagrodę Przyjaznego Brzegu za rok 2012.

Lubuska turystyka - z bunkrów na wodę!

Rok 2013 rokiem turystyki wodnej! Oficjalnie ogłoszenie nastąpiło podczas konferencji "Turystyka militarna, turystyka wodna - Lubuskie zaprasza", która odbyła się w środę, 9 stycznia br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze.

Lubuska turystyka - z bunkrów na wodę!

Rok 2013 rokiem turystyki wodnej! Oficjalnie ogłoszenie nastąpiło podczas konferencji "Turystyka militarna, turystyka wodna - Lubuskie zaprasza", która odbyła się w środę, 9 stycznia br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze.

Partnerzy Partnerzy