Archiwum

Nowa aplikacja o MDW E70

W ciągu kliku ostatnich dni pod adresem: http://mdwe70.pl/web/aplikacja/ powstała nowa aplikacja dotycząca MDW E70.

W Senacie o Dolnej Wiśle

14 grudnia w Senacie RP odbyło się spotkanie poświęcone zagadnieniom zagospodarowania Dolnej Wisły. Inicjatorką tego wydarzenia była senator Jadwiga Rotnicka – przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Dróg Wodnych i Turystyki Wodnej.

Elbląg. MDW E70 - szanse turystyczne i transportowe

13 grudnia 2012 r. odbyła się konferencja „MDW E70. Szanse turystyczne i transportowe", połączona z otwarciem wystawy poświęconej Międzynarodowej Drodze Wodnej E 70 zorganizowana przez Biuro Regionalne Urzędu Marszałkowskiego w Elblągu.

O polskich drogach wodnych w Brukseli i Antwerpii

7 listopada 2012 r. odbyło się w Parlamencie Europejskim w Brukseli seminarium pt. "Śródlądowe drogi wodne – wszystkie ręce na pokład! Jak poprawić łączność w Europie?", podczas którego został ponownie podpisany i przekazany na ręce Marca Vanderhaegena (Komisja Europejska) list intencyjny w sprawie woli współpracy na rzecz aktywizacji gospodarczej wzdłuż projektowanej MDW E40 na odcinku Gdańsk-Bydgoszcz-Toruń-Warszawa.

Przystań Bydgoszcz

Przystań Bydgoszcz, to jedno z najokazalszych przedsięwzięć tego typu na polskich drogach wodnych. Zbudowana na Wyspie Młyńskiej w sąsiedztwie zabytkowego Młyna Rothera i naprzeciwko nowego budynku Opery stanowi inspirującą kompozycję architektoniczną, kojarzącą się z wijącą się falą, która jest zarazem dachem, elewacją budynku i pomostem nad rzekę.

Warsztaty na Zbiorniku Włocławskim-Nieszawa

5 października 2012 roku na pokładzie statku "Wanda" płynącym po Zbiorniku Włocławskim odbyły się warsztaty terenowe dotyczące dróg wodnych w Polsce. Organizatorami warsztatów byli marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego i rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W warsztatach wzięli udział przedstawiciele środowiska naukowego, samorządowego, rządowego i biznesu.

Przywróćmy śródlądowym drogom wodnym gospodarza

4 października 2012 roku odbyła się w Tczewie konferencja zatytułowana „MDW E 70 w aspekcie jej utrzymania – przywróćmy śródlądowym drogom wodnym gospodarza". Pretekstem dla konferencji stały się planowane zmiany w Prawie wodnym, które rodzą pytanie, jak owe zmiany będą wpływały na możliwości rozwoju żeglugi śródlądowej w Polsce.

Waterways Expo 2012 we Wrocławiu

W dniach od 19 do 21 września 2012 roku odbywała się pierwsza edycja Waterways Expo 2012 – Międzynarodowych Targów Żeglugi Śródlądowej i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Toruń. Drugie spotkanie Zespołu ds. MDW E70

4 września 2012 roku odbyło się kolejne spotkanie Międzywojewódzkiego Zespołu ds. MDW E70.

Prezydent pływał Pętlą Żuławską!

14 lipca prezydent RP Bronisław Komorowski wraz z żoną Anną odwiedzili zbudowaną w ramach dofinansowania z funduszy Unii Europejskiej przystań żeglarską w Błotniku, w gminie Cedry Wielkie.

Partnerzy Partnerzy