Archiwum

Regaty o Puchar Trzech Marszałków

Przez cztery dni (od 28 czerwca do 1 lipca) żeglarze z Polski i Rosji uczestniczyli w III Międzynarodowych Regatach o Puchar Trzech Marszałków, rozgrywanych na granicznym polsko-rosyjskim odcinku MDW E 70.

Pętla Żuławska i Szlak Wodny Batorego

16 czerwca, na statku płynącym z Zalewu Wiślanego do portu w Elblągu Rada Programowa Szlaku Wodnego im. Króla Stefana Batorego podjęła decyzję o woli założenia Stowarzyszenia. Koordynacją działań powołujących Stowarzyszenie zajmuje się J. Wcisła.

Rejs Berlin-Bydgoszcz promujący MDW E30 i E70

W dniach od 18 maja do 10 czerwca 2012 roku odbył się objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego rejs Berlin - Bydgoszcz promujący międzynarodowe drogi wodne E30 i E70. To kontynuacja odbywających się od 2002 roku Flisów Noteckich promujących drogę wodną łączącą Odrę z Wisłą - element szlaku MDW E 70.

Rajd motorowodny w Yndzlu na Noteci

3 maja na przystani Yndzel w Drawsku nad Notecią otwarto sezon letni 2012. Tego dnia do przystani dotarli uczestnicy rajdu motorowodnego po części Wielkiej Pętli Wielkopolski, którzy płynęli z Czerwonaka do Czarnkowa.

W Toruniu o Wrocławiu, Brukseli i internecie

16 kwietnia 2012 roku w Toruniu spotkał się Międzywojewódzki Zespół Roboczy ds. MDW E 70.

Podjęcie decyzji o powołaniu Stowarzyszenia Polskich Regionów Korytarza Transportowego Bałtyk- Adriatyk (BAC).

Marszałkowie 6 województw podjęli decyzję o powołaniu Stowarzyszenia Polskich Regionów Korytarza Transportowego Bałtyk-Adriatyk (BAC). Zebranie założycielskie odbyło się w Gdańsku 30 marca 2012 roku.

Jest wola współpracy marszałków regionów wzdłuż MDW E 40

Trasa MDW E70 pokrywa się częściowo z fragmentem MDW E40, która ma być wykorzystywana przede wszystkim do transportu kontenerów z i do Trójmiasta, zatem nacisk położony jest na gospodarcze wykorzystanie biegu Dolnej Wisły.

Elbląg - posiedzenie Zespołu

W Elblągu w dniach 23-24 lutego spotkał się Międzywojewódzki Zespół Roboczy ds. MDW E 70. Omówiono elementy kampanii promocyjnej i określono zadania Zespołu na rok 2012. Przede wszystkim jednak Zespół dokonał analizy społeczno-ekonomicznej programu rewitalizacji polskiego odcinka MDW E 70.

Edukacja młodzieży o drogach wodnych

Z inicjatywy Gminy Cedry Wielkie oraz Żuławskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich przy współpracy z Samorządem Województwa Pomorskiego zorganizowano dniu 4 grudnia br. konferencję dla młodzieży szkolnej, która dotyczyła znaczenia i roli dróg wodnych w gospodarce człowieka.

Bydgoszcz. O strategii promocji i analizie społeczno-ekonomicznej dla MDW E 70

Międzywojewódzki Zespół Roboczy ds. MDW E 70 spotkał się 9 listopada 2011 roku w Bydgoszczy.

Partnerzy Partnerzy