Archiwum

Gdańsk, Elbląg i Kaliningrad chcą współpracować

Na głównych europejskich szlakach wodnych funkcjonuje ok. 400 portów śródlądowych. W dużej mierze zajmują się transportem towarów z dużych portów morskich na śródlądzie. Dzięki nim np. wpływy portów w Hamburgu, Amsterdamie, Rotterdamie czy Antwerpii sięgają 1.200-1.300 km w głąb lądu.

W Nakle nad Notecią powstaje nowa przystań

26 października 2011 roku w Nakle nad Notecią dokonano uroczystego otwarcia basenu portowego nowej przystani.

O drogach wodnych po raz piąty w Bydgoszczy

W Bydgoszczy już po raz piąty – 11 i 12 września 2011 roku - samorządowcy i naukowcy dyskutowali o turystyce opartej o drogi wodne.

Film o polskim odcinku Międzynarodowej Drogi Wodnej E 70

Latem br. na pokładzie stateczku ekipa filmowców kręciła film dokumentalny o charakterze promocyjnym o drodze wodnej E 70. Reżyser i scenarzysta filmu pt. „RZEKI-DROGI" – Katarzyna Sędek oraz jej załoga, realizowała swoje pracy począwszy od śluzy w Przegalinie poprzez Wisłę, a dalej Brdą, Kanałem Bydgoskim, Notecią i Wartą by zakończyć w Kostrzynie nad Odrą.

LOT Krainy Zalewu Wiślanego stał się faktem

12 stycznia 2011 roku w Elblągu rozpoczęła statutową działalność Lokalna Organizacja Turystyczna Kraina Zalewu Wiślanego. Sferę działań określono zasięgiem Elbląskiego Węzła Wodnego, którego centrum stanowi Zalew Wiślany, będący jednocześnie częścią Międzynarodowej Drogi Wodnej E 70.

MDW E 70 – turystyka bez granic

„Międzynarodowa Droga Wodna E 70 – turystyka bez granic" to projekt zrealizowany w strefie Zalewu Wiślanego i rosyjskich dróg wodnych łączących ten akwen z Zalewem Kurońskim głównie ze środków Funduszu Małych Grantów Transgranicznych i Międzyregionalnych.

Nagrody Przyjaznego Brzegu

5 marca 2011 r. w Warszawie wręczono „Nagrody Przyjaznego Brzegu". Wśród laureatów jest Zbigniew Ptak i Jerzy Wcisła, związani z działaniami na rzecz rewitalizacji Międzynarodowej Drogi Wodnej E 70.

Spotkanie Międzywojewódzkiego Zespołu Roboczego ds. MDW E 70 w Kostrzynie nad Odrą

W dniach 14 -15 grudnia 2010 roku w hotelu Bastion oraz w Urzędzie Miasta Kostrzynie nad Odrą (woj. lubuskie) gościła grupa przedstawicieli Marszałków Województw: Warmińsko - Mazurskiego, Pomorskiego, Kujawsko – Pomorskiego, Wielkopolskiego i Lubuskiego, zainteresowanych rewitalizacją szlaku wodnego – polskiego odcinka Międzynarodowej Drogi Wodnej E 70 (MDW E 70) łączącego Zalew Wiślany z punktem granicznym w Kostrzynie.

Przerobić rzeki na autostrady

19 października 2010 roku Gdańsku odbyła się Konferencja naukowo-samorządowa na temat śródlądowych dróg wodnych w aspekcie zrównoważonego rozwoju północnej Polski.

O MDW E 70 w Bydgoszczy i na... Wiśle

Tematem zasadniczym IV Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Samorządowej „Rewitalizacja dróg wodnych w Polsce szansą dla gospodarki" w Bydgoszczy była Międzynarodowa Droga Wodna E 70 w szerokim kontekście.

Partnerzy Partnerzy