MDW E70 na targach Boot&Fun w Berlinie

W dniach 23-27 listopada 2016 na wspólnym stoisku narodowym podczas Boot & Fun Berlin 2016, obok ofert niektórych regionów, prezentowana była Międzynarodowa Droga Wodna E 70.

Boot & Fun Berlin to drugie po Düsseldorfie, najważniejsze targi turystyki wodnej w Niemczech. W tym roku wystawiało się 700 wystawców z 15 państw, którzy na swoich stoiskach prezentowali nie tylko m.in. luksusowe jachty, kajaki, czy housboat-y, ale i ofertę związaną np. z wędkarstwem. Według szacunków organizatorów targi odwiedziło 42 tysięcy osób oraz sprzedano ponad 550 łodzi.

Zainteresowanie turystyką wodną jest w Niemczech bardzo duże. Niemcy chętnie spędzają swój czas wolny na wodzie, a dynamiczny rozwój polskich marin zachęca do uprawiania tej formy turystyki również w Polsce.

Oferta MDW E70 cieszyła się dużym zainteresowaniem odwiedzających, którzy często zadawali konkretne pytania świadczące o tym, że ta droga wodna jest już im znana. Potwierdził to również przygotowany przez Zagraniczny Ośrodek POT w Berlinie dla odwiedzających konkurs wiedzy o polskich drogach wodnych, m.in. o MDW E70 i Pętli Żuławskiej. Wśród osób, które prawidłowo odpowiedziały na pytania rozlosowano nagrody m.in. ręczniki Pętli Żuławskiej.

MDW E70 na targach BOATSHOW 2016 w Łodzi

W niedzielę (13 listopada) zakończyły się w Łodzi Targi Żeglarstwa i Sportów Wodnych BOATSHOW 2016. Podczas trzydniowej imprezy zaprezentowało się 156 wystawców z Polski, Chorwacji, Włoch, Niemiec, Grecji, Łotwy, Ukrainy oraz Szwecji. Na ich stoiskach prezentowane były m.in. luksusowe jachty, ultraszybkie motorówki czy wygodne housboat-y. Na BOATSHOW nie zabrakło nowinek wydawniczych poświęconych żeglarstwu.

Partnerzy Partnerzy

Kalendarz wydarzeń

Ankiety Ankiety

Gdzie najczęściej pływasz?