PIKNIK NAD ODRĄ 2020

PIKNIK NAD ODRĄ 2020

W tym roku Piknik nad Odrą odbył się wyjątkowo 5-6 września, w nieco zmienionej lokalizacji – przy Wałach Chrobrego w Szczecinie.

Impreza zgromadziła ponad 100 wystawców z całej Polski i z zagranicy. Nie zabrakło stałych punktów programu, takich jak targi turystyczne MARKET TOUR, Aleja Produktów Tradycyjnych, Wielkie Gotowanie, Jarmark Rozmaitości czy atrakcje dla dzieci. Od kilku lat w piknikowy krajobraz wpisuje się Festiwal Smaków Food Trucków i Strefa Browarów Rzemieślniczych. Nowością były Jarmarki Sztuki i Rękodzieła, które zawitały na zadrzewionych alejkach. Piknikową scenę zastąpiło Studio Rotunda tworzone wspólnie z portalem wSzczecinie.pl. Na ogromnym telebimie ustawionym w centrum festiwalu można było  obejrzeć wywiady z zaproszonymi gośćmi i relacje na żywo z terenu imprezy.
Po raz 29, podczas Pikniku, odbyły  się targi  MARKET TOUR. Swoje stoiska przygotowały zarówno miasta z całej Polski, uzdrowiska i obiekty SPA, organizacje turystyczne, jak i przewoźnicy czy obiekty związane ze sportem i podróżami.
W znakomitym towarzystwie  organizacji turystycznych – Małopolskiej OT, Zachodniopomorskiej Regionalnej OT, a także lokalnych OT – LOT w Toruniu, LOT w Mielnie i LOT „Serce Kaszub”, nie mogło zabraknąć stoiska promocyjnego  Międzynarodowej Drogi Wodnej E70. Turystom zaprezentowano walory turystyczne MDW E70 a wodniacy sięgnęli po przygotowane przewodniki i praktyczne mapy.  Możliwość   wymiany doświadczeń, oczekiwań  i omówienia planów  wakacyjnych na następny sezon, to tylko  niektóre tematy poruszane w rozmowach z  amatorami turystyki wodnej.

Redakcja

Portal jest redagowany w Departamencie Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Kontakt

Dodatkowych informacji udzielimy Państwu pod adresem e-mail: dif@pomorskie.eu