cztery osoby obsługujące stoisko wystawiennicze

Targi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON 2021

fot. Donata Wawrzyniak Od lewej strony: Szymon Wdowczyk – Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Krzysztof Grabowski – Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Donata Wawrzyniak – Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Krzysztof Mężyński – Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego
29.09.2021
Donata Wawrzyniak
Donata
Wawrzyniak
AUTOR
Donata Wawrzyniak
Donata
Wawrzyniak
29.09.2021

W dniach 24-26 września 2021 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyły się Targi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON, którym towarzyszyły targi turystyki caravaningowej CARAVANS SALON oraz Festiwal Podróżniczy „Śladami Marzeń”

Wśród ofert wystawców znalazły się ciekawe propozycje miast, gmin, powiatów, organizacji turystycznych, produktów regionalnych, czy dostawców usług transportowych. Wystawcy motywowali zwiedzających do aktywnego wypoczynku poprzez wskazywanie nowych sposobów na spędzanie wolnego czasu, koncentrując się na promocji polskich regionów.Stoisko Międzynarodowej Drogi Wodnej E70 (MDW E70) cieszyło się dużym zainteresowaniem nie tylko doświadczonych wodniaków, ale i amatorów spędzania wolnego czasu na wodzie, w otoczeniu przyrody. Taka forma wypoczynku wydaje się być bardzo dobrym pomysłem na bliskie obcowanie z przyrodą, szczególnie w czasach ograniczeń pandemicznych. Goście otrzymali nie tylko praktyczne mapy obrazujące bardzo malowniczy i zróżnicowany polski odcinek MDW E70 obejmujący: Odrę, Wartę, Noteć, Kanał Bydgoski, Brdę, Wisłę, Nogat, Szkarpawę, Elbląg i Zalew Wiślany, ale również inne opracowania. Uwagę zwiedzających przyciągnął „Przewodnik dla wodniaków”, który jest wspólnym dziełem zespołu autorskiego złożonego między innymi z przedstawicieli wszystkich pięciu województw: lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego warmińsko-mazurskiego i pomorskiego, które łączy Porozumienie o współpracy w zakresie promowania i wykorzystania tego szlaku głównie dla celów turystyki wodnej. Odwiedzający nasze stoisko mogli uzyskać informacje dotyczące możliwości przepłynięcia poszczególnych odcinków polskiego odcinka MDW E70 ze wskazaniem miejsc do tankowania, czy bezpiecznego pozostawienia łodzi w marinie lub przystani oraz możliwości skorzystania z różnych atrakcji w pobliżu drogi wodnej.

Zarówno ekspozycja, jak i ciekawy program wydarzeń wpisywały się w hasło tegorocznej edycji targów: „Odkryj smak przygody”.

Redakcja

Portal jest redagowany w Departamencie Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Kontakt

Dodatkowych informacji udzielimy Państwu pod adresem e-mail: dif@pomorskie.eu