pomost na przystani zeglarskiej w nowym dworze gdanskim

Zakończono budowę przystani żeglarskiej w Nowym Dworze Gd.

04.10.2022
Przemysław  Brozdowski
Przemysław
Brozdowski
AUTOR
Przemysław  Brozdowski
Przemysław
Brozdowski
04.10.2022

Z końcem sierpnia 2022 r. zakończono budowę przystani żeglarskiej na Tudze w Nowym Dworze Gdańskim. W ramach realizacji projektu „Pętla Żuławska – poprawa dostępności Nowego Dworu Gdańskiego drogą wodną” powstał 36-metrowy pomost cumowniczy wyposażony w postumenty z przyłączem wodno – elektrycznym wzdłuż nawodnej ściany przystani żeglarskiej.

Ponadto przebudowano pomieszczenia przyziemia (od zachodu i południa – pod tarasem) Starostwa Powiatowego  na potrzeby sezonowego bosmanatu żeglarskiego z bezobsługową toaletą, prysznicami oraz dużą suszarnią. Zaadaptowane pomieszczenia zostaną w okresie jesienno – zimowym wyposażone w niezbędny sprzęt, m. in. meble, stoły, krzesła i sprzęt AGD, co umożliwi prawidłowe funkcjonowanie obiektu.

Dodatkowo zagospodarowano teren wokół przystani i taras o powierzchni ok. 300 m kw., w tym posadowiono elementy wypoczynkowe takie jak wiaty z ławo-stołami, stojaki na rowery oraz przybornik podstawowych napraw np. klucze płaskie, imbusowe i pompka.

Pomieszczenia bosmanatu oraz infrastruktura towarzysząca zostaną udostępnione wodniakom i mieszkańcom od nowego sezonu żeglarskiego. Inwestycja o wartości blisko 2,6 mln zł została zrealizowana w ramach przedsięwzięcia strategicznego województwa pomorskiego „Rozwój ofert turystyki wodnej w obszarze Pętli Żuławskiej i Zatoki Gdańskiej”. Zadanie w 85% zostało sfinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 i w 15% z budżetu powiatu nowodworskiego.

Redakcja

Portal jest redagowany w Departamencie Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Kontakt

Dodatkowych informacji udzielimy Państwu pod adresem e-mail: dif@pomorskie.eu