Kolejna edycja Targów TOUR SALON w Poznaniu z udziałem MDW E70

Kolejna edycja Targów TOUR SALON w Poznaniu z udziałem MDW E70

fot. d. wawrzyniak
24.10.2022
Przemysław  Brozdowski
Przemysław
Brozdowski
AUTOR
Przemysław  Brozdowski
Przemysław
Brozdowski
24.10.2022

W dniach 21-23 października 2022 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się kolejna edycja Targów TOUR SALON. W gronie wystawców znalazła się jak zwykle Międzynarodowa Droga Wodna E70.

Podczas trzech dni targowych można było skorzystać z szerokiej oferty wystawowej oraz ciekawego programu wydarzeń dotyczących nowych kierunków podróży wakacyjnych i weekendowych.

W gronie wystawców można było znaleźć ciekawe propozycje wielu organizacji i firm oraz miast, gmin, powiatów, czy dostawców usług turystycznych. Nie zabrakło też możliwości posłuchania relacji z podróży znanych podróżników czy globtroterów.

Stoisko MDW E70 cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród odwiedzających, a przeprowadzone rozmowy z doświadczonymi wodniakami oraz z amatorami spędzania wolnego czasu na wodzie upewniły nas jeszcze bardziej w przekonaniu, że  Międzynarodowa Droga Wodna E70 i jej malowniczy i zróżnicowany polski odcinek to wspaniały pomysł na wakacje czy urlop.

Goście mogli otrzymać praktyczne mapy obrazujące polski odcinek MDW E70 obejmujący: Odrę, Wartę, Noteć, Kanał Bydgoski, Brdę, Wisłę, Nogat, Szkarpawę, Elbląg i Zalew Wiślany, ale i inne opracowania, w tym „Przewodnik dla wodniaków”, który jest wspólnym dziełem zespołu autorskiego złożonego między innymi z przedstawicieli wszystkich pięciu województw: lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego, które łączy porozumienie o współpracy w zakresie promowania i wykorzystania tego szlaku głównie dla celów turystyki wodnej. Odwiedzający nasze stoisko mogli uzyskać informacje dotyczące możliwości przepłynięcia polskiego odcinka MDW E70.

Równolegle z targami Tour Salon odbyły się targi Caravans Salon Poland, które przyciągnęły pasjonatów turystyki caravaningowej.

Targom towarzyszył także Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń – miejsce inspiracji wielu podróżników, który świętował w tym roku jubileusz 10-lecia.

Redakcja

Portal jest redagowany w Departamencie Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Kontakt

Dodatkowych informacji udzielimy Państwu pod adresem e-mail: dif@pomorskie.eu