Toruń gospodarzem spotkania Zespołu MDW E70

Toruń gospodarzem spotkania Zespołu MDW E70

Fot. P. Daszkiewicz
14.07.2023
Paweł Daszkiewicz
Paweł
Daszkiewicz
AUTOR
Paweł Daszkiewicz
Paweł
Daszkiewicz
14.07.2023

Sezon wodniacki już w pełni, a w Toruniu odbyło się spotkanie zespołu MDW E70.

Członkowie naszego zespołu spotkali się 12 lipca, aby omówić kilka priorytetowych kwestii. W agendzie spotkania było nakreślenie nowych ram współpracy dot. rewitalizacji MDW E70 na lata 2023-2025, omówienie plan tegorocznego działania i przedyskutowanie kluczowych wyzwań związanych z Międzynarodową Drogą Wodną E70.

Było to pierwsze spotkanie grupy roboczej w 2023 roku, nie licząc spotkań online. Wymiana poglądów i przemyślenia związane ze współpracą i działaniem zespołu była bardzo owocna i pozwoliła określić plan przedsięwzięć na najbliższy czas.

Poruszono również kwestie związane z czystością wód oraz ochroną środowiska naturalnego w bezpośrednim sąsiedztwie łączącej nasze województwa drogi wodnej.

Przedstawiono stopień realizacji prac na odcinku MDW E70 w ramach Kontraktów Terytorialnych między stroną rządową i samorządami w 2022 roku. Był to przyczynek do dyskusji, z której wnioski niestety nie były pocieszające ze względu na odłożenie wielu zaplanowanych inwestycji z powodu braku środków finansowych.

Redakcja

Portal jest redagowany w Departamencie Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Kontakt

Dodatkowych informacji udzielimy Państwu pod adresem e-mail: dif@pomorskie.eu