Kąty Rybackie
Trzy miejsca do cumowania jachtów: Port Kąty Rybackie (62 miejsca, zanurzenie do 1,5 m, dla jachtów zachodnie nabrzeże w basenie wschodnim); Przystań Neptun (15 miejsc, zaciszne miejsca postoju, przyłącza elektryczne, prysznice i sanitariaty); Stary Port Rybacki.
Krynica Morska
Dwa baseny portowe i port rybacki. Baseny dla jachtów rozdzielone pirsem pasażerskim. Wodniacy mają do dyspozycji największy na Zalewie Wiślanym basen jachtowy z pływającymi pomostami (rozbudowany w ramach „Pętli Żuławskiej”). Stanowiska postojowe dla jachtów są wyposażone w sieć wodno-kanalizacyjną, przyłącza energetyczne i oświetlenie. W porcie jachtowym głębokość gwarantowana wynosi 1,5 m.
Piaski
Basen portowy nie osłonięty przed falowaniem. Miejsce zdominowane przez rybaków. Port jest niewielki i często trzeba cumować do burt stojących już jachtów. Port sąsiaduje z polami namiotowymi, gdzie można skorzystać z sanitariatów i innych udogodnień.
Kamienica Elbląska
Mały port rybacki w Zatoce Elbląskiej. Brak w nim udogodnień dla żeglarzy i infrastruktury sanitarnej. Od Zatoki nabrzeża są nie umocnione, porośnięte trzcinami utrudniającymi dostęp. Najdogodniejsze miejsca postojowe są na południowym, zamykającym basen portowy nabrzeżu. Tam znajdują się solidne, betonowe keje z polerami. Gospodarzami tego miejsca są rybacy.
Nadbrzeże
Przystań jachtowa Jacht Klubu Elbląg. Cumowanie odbywa się do Nabrzeża Zachodniego – skarpowego ze stałymi pomostami lub do Południowego z drewnianym pomostem na całej długości. Po wschodniej stronie basenu znajdują się domki letniskowe, budynek administracyjny, bar oraz pawilon sanitarny. Można nabrać wodę i podłączyć się do prądu.
Suchacz
Na przystań składają się dwa porty: jachtowy i rybacki. Port jachtowy zlokalizowany przy zachodnim nabrzeżu portu. Dobrze osłonięty od fali. Dogodny dla jednostek do 1,2 m zanurzenia. Gospodarzem jest Klub Entuzjastów Żeglarstwa na Zalewie Wiślanym. Można wyczarterować jachty różnej wielkości. Do dyspozycji są sanitariaty, sala klubowa, miejsce na ognisko. Można pobrać wodę i podłączyć się do prądu.
Kadyny
Port zrewitalizowany dzięki inicjatywie prywatnej. Przeznaczony na krótki, dzienny postój dla jednostek do 0,8 m zanurzenia, przy dobrej pogodzie i braku fal. Można wypożyczyć tu sprzęt wodny i skorzystać z gastronomii. Port znajduje się przy jednej z najbardziej atrakcyjnych plaż Zalewu Wiślanego.
Tolkmicko
Port żeglarski w Tolkmicku powstał w ramach projektu „Pętla Żuławska”. Oferuje pełną infrastrukturę niezbędną żeglarzom: slip, wyciąg dla lodzi, pomosty cumownicze, sanitariaty, możliwość podłączenia do prądu, a także pobrania wody. W odległości 200 m znajduje się stacja benzynowa. Nabrzeże Wschodnie przeznaczone jest w początkowym odcinku dla jednostek ratowniczych SAR, a dalej dla kutrów i łodzi rybackich.
Frombork
Znajduje się tu przystań żeglugi pasażerskiej i port rybacki z przystanią dla żeglarzy. Długi kanał portowy zakończony jest basenem z miejscami dla jachtów. Tutaj znajdują się także miejsca rezydenckie Jacht Klubu „Dal”. Do dyspozycji żeglarzy jest prąd. Wodę można pobrać u rybaków. Toalety znajdują się niedaleko kei, ale brakuje pryszniców. Nieopodal przystani znajduje się kilka barów, a w mieście restauracje.
Nowa Pasłęka, Stara Pasłęka, Braniewo
Może zacumować w trzech miejscach: Dom Rybaka w Starej Pasłęce (pomosty przy ujściu Pasłęki do Zalewu, dostęp do prądu, sanitariatów, bezprzewodowego internetu); Port Nowa Pasłęka (Kanał Pasłęki, 300 m od ujścia do Zalewu, bez infrastruktury); Przystań Żeglarska w Starej Pasłęce (zbudowana w ramach „Pętli Żuławskiej”, 22 miejsca postojowe, toalety, prysznice, prąd). W Braniewie (7 km Pasłęką) znajduje się nowo wybudowana w ramach „Pętli Żuławskiej” przystań jachtowa.