MDW E70 NA TARGACH TURYSTYKI WEEKENDOWEJ ATRAKCJE REGIONÓW W CHORZOWIE

MDW E70 na targach turystyki weekendowej w Chorzowie

Archiwum Targów Atrakcje Regionów
01.10.2020
Małgorzata  Kryszak
Małgorzata
Kryszak
AUTOR
Małgorzata  Kryszak
Małgorzata
Kryszak
01.10.2020

VIII Targi Turystyki Weekendowej Atrakcje Regionów odbyły się w dniach 25– 27 września 2020 w Parku Śląskim w Chorzowie. Wystawcy promowali wyjątkowe miejsca i obiekty. Dzięki atrakcyjnej lokalizacji targów z ofertą Wystawców zapoznała się liczna grupa aktywnych mieszkańców Śląska - Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku w Chorzowie usytuowany jest bowiem na pograniczu trzech miast: Chorzowa, Katowic i Siemianowic Śląskich.

Targi Turystyki Atrakcje Regionów to prawdziwa gratka dla wielbicieli podróży i aktywnego spędzania wolnego czasu.  Na targach każdy mógł znaleźć inspirujący cel podróży: od morza poprzez bory i lasy, pojezierza, malownicze doliny, zielone pogórza, jaskinie i skałki, aż po górskie tereny Dolnego Śląska, Beskidów, Małopolski i Wielkopolski oraz pięknych regionów województwa Lubuskiego, Świętokrzyskiego, Warmii i Mazur, Pomorza, a także atrakcje regionów Gran Canarii.

Wystawcy zapraszali odwiedzających na trasy rowerowe, konne, piesze i podziemne, spływy kajakowe i pontonowe, międzynarodowe drogi wodne, szlaki kulinarne i winiarskie. Proponowali wieże widokowe i ciekawostki historyczne, atrakcyjne parki rozrywki i baseny termalne!

Goście mieli okazję zapoznać się z kompleksową ofertą turystyczną województw, miast, powiatów i gmin. Na targach znaleźli nie tylko foldery i mapy, ale mieli również sposobność do rzeczowej rozmowy z przewodnikami, kustoszami oraz przedstawicielami stowarzyszeń i lokalnych grup działania. Obecni na stoiskach wystawców pasjonaci dzielili się swoją wiedzą o regionach.

Wśród wystawców nie zabrakło przedstawicieli hoteli, pensjonatów, gospodarstw agroturystycznych, którzy przedstawiali pakiety wypoczynkowe w specjalnie przygotowanej na targi ofercie. Zwiedzający mogli wziąć udział w konkursach, gdzie na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody.

Program VIII edycji targów był niezwykle bogaty. Na odwiedzających czekały różnorodne atrakcje m.in. spotkania z ciekawymi podróżnikami – Beatą Pawlikowską i Anną i Marcinem Nowakami, autorami popularnego i nagradzanego bloga Gdziewyjechac.pl oraz kanału Wędrowne Motyle.

Stoisko Międzynarodowej Drogi Wodnej E70 cieszyło się dużym zainteresowaniem zwiedzających.

Redakcja

Portal jest redagowany w Departamencie Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Kontakt

Dodatkowych informacji udzielimy Państwu pod adresem e-mail: dif@pomorskie.eu