MDW E70 NA TARGACH TURYSTYKI WEEKENDOWEJ ATRAKCJE REGIONÓW W CHORZOWIE

MDW E70 NA TARGACH TURYSTYKI WEEKENDOWEJ ATRAKCJE REGIONÓW W CHORZOWIE

Archiwum Targów Atrakcje Regionów
01.10.2020
Małgorzata  Kryszak
Małgorzata
Kryszak
AUTOR
Małgorzata  Kryszak
Małgorzata
Kryszak
01.10.2020

VIII Targi Turystyki Weekendowej Atrakcje Regionów odbyły się w dniach 25– 27 września 2020 w Parku Śląskim w Chorzowie. Wystawcy promowali wyjątkowe miejsca i obiekty. Dzięki atrakcyjnej lokalizacji targów z ofertą Wystawców zapoznała się liczna grupa aktywnych mieszkańców Śląska - Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku w Chorzowie usytuowany jest bowiem na pograniczu trzech miast: Chorzowa, Katowic i Siemianowic Śląskich.

Targi Turystyki Atrakcje Regionów to prawdziwa gratka dla wielbicieli podróży i aktywnego spędzania wolnego czasu.  Na targach każdy mógł znaleźć inspirujący cel podróży: od morza poprzez bory i lasy, pojezierza, malownicze doliny, zielone pogórza, jaskinie i skałki, aż po górskie tereny Dolnego Śląska, Beskidów, Małopolski i Wielkopolski oraz pięknych regionów województwa Lubuskiego, Świętokrzyskiego, Warmii i Mazur, Pomorza, a także atrakcje regionów Gran Canarii.

Wystawcy zapraszali odwiedzających na trasy rowerowe, konne, piesze i podziemne, spływy kajakowe i pontonowe, międzynarodowe drogi wodne, szlaki kulinarne i winiarskie. Proponowali wieże widokowe i ciekawostki historyczne, atrakcyjne parki rozrywki i baseny termalne!

Goście mieli okazję zapoznać się z kompleksową ofertą turystyczną województw, miast, powiatów i gmin. Na targach znaleźli nie tylko foldery i mapy, ale mieli również sposobność do rzeczowej rozmowy z przewodnikami, kustoszami oraz przedstawicielami stowarzyszeń i lokalnych grup działania. Obecni na stoiskach wystawców pasjonaci dzielili się swoją wiedzą o regionach.

Wśród wystawców nie zabrakło przedstawicieli hoteli, pensjonatów, gospodarstw agroturystycznych, którzy przedstawiali pakiety wypoczynkowe w specjalnie przygotowanej na targi ofercie. Zwiedzający mogli wziąć udział w konkursach, gdzie na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody.

Program VIII edycji targów był niezwykle bogaty. Na odwiedzających czekały różnorodne atrakcje m.in. spotkania z ciekawymi podróżnikami – Beatą Pawlikowską i Anną i Marcinem Nowakami, autorami popularnego i nagradzanego bloga Gdziewyjechac.pl oraz kanału Wędrowne Motyle.

Stoisko Międzynarodowej Drogi Wodnej E70 cieszyło się dużym zainteresowaniem zwiedzających.

Editors

The website is edited at the Department of Infrastructure of the Marshal's Office of the Pomorskie Voivodeship.

Contact

We will provide you with additional information at the e-mail address: dif@pomorskie.eu