Aktualności
osoby stojace na podium ze statuetakmi

20 - lecie Związku Miast i Gmin Nadnoteckich (ZMiGN)

fot. Rafał Wasil
14.09.2021
Rafał  Wasil
Rafał
Wasil
AUTOR
Rafał  Wasil
Rafał
Wasil
14.09.2021

9 września 2021 r. na przystani rzecznej w Nakle nad Notecią odbyły się uroczyste obchody, na które przybyli przedstawiciele jednostek samorządowych zrzeszonych w Związku oraz zaproszeni goście

Jubileusz był świetną okazją do podziękowania dla osób i instytucji, które przyczyniły się do rozwoju organizacji. Otrzymali oni symboliczne statuetki „Przyjaciel Noteci”. Ponadto Przedstawiciele reprezentujący członków Związku podpisali też deklarację o kontynuacji działalności. Na dokumencie podpisy złożyli przedstawiciele 17 gmin tworzących Związek, 4 powiatów i 3 instytucji wspierających. Podpisany dokument przypieczętował akt przymierza z Notecią. Oprawę muzyczną tego wydarzania zapewniła orkiestra dęta Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle.

Związek Miast i Gmin Nadnoteckich to jedna z niewielu w Polsce organizacji, która szeroko zajmuje się problematyką rewitalizacji dróg wodnych. Podstawą działania tego związku jest ścisła współpraca jej członków na rzecz poprawy stanu i infrastruktury Noteci. Organizacja działa na obszarze trzech województw: lubuskiego, wielkopolskiego i kujawsko – pomorskiego. Jej działalność przyczynia się do wspierania idei samorządu terytorialnego, integracji, dążenia do gospodarczego, kulturowego i turystycznego rozwoju miast i gmin nadnoteckich. Podejmuje również starania na rzecz przywrócenia dobrej jakości wód Noteci, jej żeglowności, infrastruktury komunikacyjnej, turystycznej, rekreacyjnej czy sportowej oraz utrzymania walorów przyrodniczych i krajobrazowych doliny Noteci. Od samego początku powstania organizacji współpracuje z samorządami wojewódzki na rzecz rewitalizacji polskiego odcinka Międzynarodowej Drogi Wodnej E70. Związek Miast i Gmin Nadnoteckich tworzą: Barcin, Białe Błota, Białośliwie, Gmina Czarnków, Miasto Czarnków, Drawsko, Drezdenko, Krzyż Wlkp., Nakło nad Notecią, Nowa Wieś Wielka, Pakość, Santok, Sicienko, Stare Kurowo, Ujście, Wieleń, Zwierzyn; cztery powiaty: czarnkowsko-trzcianecki, gorzowski, nakielski, pilski; członkowie wspierający: UKW w Bydgoszczy, Partnerstwo dla Krajny i Pałuk, członek honorowy: Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej.

Redakcja

Portal jest redagowany w Departamencie Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Kontakt

Dodatkowych informacji udzielimy Państwu pod adresem e-mail: dif@pomorskie.eu