pomost na przystani zeglarskiej w nowym dworze gdanskim

Zakończono budowę przystani żeglarskiej w Nowym Dworze Dd.

04.10.2022
Przemysław  Brozdowski
Przemysław
Brozdowski
AUTOR
Przemysław  Brozdowski
Przemysław
Brozdowski
04.10.2022

Z końcem sierpnia 2022 r. zakończono budowę przystani żeglarskiej na Tudze w Nowym Dworze Gdańskim. W ramach realizacji projektu „Pętla Żuławska – poprawa dostępności Nowego Dworu Gdańskiego drogą wodną” powstał 36-metrowy pomost cumowniczy wyposażony w postumenty z przyłączem wodno – elektrycznym wzdłuż nawodnej ściany przystani żeglarskiej.

Ponadto przebudowano pomieszczenia przyziemia (od zachodu i południa – pod tarasem) Starostwa Powiatowego  na potrzeby sezonowego bosmanatu żeglarskiego z bezobsługową toaletą, prysznicami oraz dużą suszarnią. Zaadaptowane pomieszczenia zostaną w okresie jesienno – zimowym wyposażone w niezbędny sprzęt, m. in. meble, stoły, krzesła i sprzęt AGD, co umożliwi prawidłowe funkcjonowanie obiektu.

Dodatkowo zagospodarowano teren wokół przystani i taras o powierzchni ok. 300 m kw., w tym posadowiono elementy wypoczynkowe takie jak wiaty z ławo-stołami, stojaki na rowery oraz przybornik podstawowych napraw np. klucze płaskie, imbusowe i pompka.

Pomieszczenia bosmanatu oraz infrastruktura towarzysząca zostaną udostępnione wodniakom i mieszkańcom od nowego sezonu żeglarskiego. Inwestycja o wartości blisko 2,6 mln zł została zrealizowana w ramach przedsięwzięcia strategicznego województwa pomorskiego „Rozwój ofert turystyki wodnej w obszarze Pętli Żuławskiej i Zatoki Gdańskiej”. Zadanie w 85% zostało sfinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 i w 15% z budżetu powiatu nowodworskiego.

Editors

The website is edited at the Department of Infrastructure of the Marshal's Office of the Pomorskie Voivodeship.

Contact

We will provide you with additional information at the e-mail address: dif@pomorskie.eu