Toruń gospodarzem spotkania Zespołu MDW E70

Toruń gospodarzem spotkania Zespołu MDW E70

Fot. P. Daszkiewicz
14.07.2023
Paweł Daszkiewicz
Paweł
Daszkiewicz
AUTOR
Paweł Daszkiewicz
Paweł
Daszkiewicz
14.07.2023

Sezon wodniacki już w pełni, a w Toruniu odbyło się spotkanie zespołu MDW E70.

Członkowie naszego zespołu spotkali się 12 lipca, aby omówić kilka priorytetowych kwestii. W agendzie spotkania było nakreślenie nowych ram współpracy dot. rewitalizacji MDW E70 na lata 2023-2025, omówienie plan tegorocznego działania i przedyskutowanie kluczowych wyzwań związanych z Międzynarodową Drogą Wodną E70.

Było to pierwsze spotkanie grupy roboczej w 2023 roku, nie licząc spotkań online. Wymiana poglądów i przemyślenia związane ze współpracą i działaniem zespołu była bardzo owocna i pozwoliła określić plan przedsięwzięć na najbliższy czas.

Poruszono również kwestie związane z czystością wód oraz ochroną środowiska naturalnego w bezpośrednim sąsiedztwie łączącej nasze województwa drogi wodnej.

Przedstawiono stopień realizacji prac na odcinku MDW E70 w ramach Kontraktów Terytorialnych między stroną rządową i samorządami w 2022 roku. Był to przyczynek do dyskusji, z której wnioski niestety nie były pocieszające ze względu na odłożenie wielu zaplanowanych inwestycji z powodu braku środków finansowych.

Editors

The website is edited at the Department of Infrastructure of the Marshal's Office of the Pomorskie Voivodeship.

Contact

We will provide you with additional information at the e-mail address: dif@pomorskie.eu