Festiwal Podróży i Czasu Wolnego “Piknik nad Odrą” w Szczecinie

Festiwal Podróży i Czasu Wolnego “Piknik nad Odrą” w Szczecinie

Fot. K. Grzegrzółka
27.05.2024
Redakcja Portalu
Redakcja
Portalu
AUTOR
Redakcja Portalu
Redakcja
Portalu
27.05.2024

To już 33. edycja drugich najstarszych targów turystycznych w Polsce. Były to jednocześnie 20. urodziny ich plenerowej wersji, czyli Festiwalu Podróży i Czasu Wolnego pn. Piknik nad Odrą. Podczas imprezy rozstawiło się mnóstwo wystawców. Reprezentowali oni miasta, województwa, hotele i atrakcje z całej Polski i z zagranicy. Zaprezentowali oni całe bogactwo turystycznych atrakcji i inspiracji podróżniczych dla tysięcy odwiedzających Festiwal. Przybliżyli odwiedzającym swoje propozycje turystyczne, zachęcając do odwiedzenia najpiękniejszych zakątków i skorzystania z ciekawych ofert. Oprócz wystawców z 15 polskich województw nie zabrakło również reprezentacji z zagranicy. Bogatą ofertę pokazali przedstawiciele z Czech, Niemiec, Hiszpanii, Cypru i przede wszystkim z Tunezji - tegorocznego kraju partnerskiego Pikniku nad Odrą. W tym roku Piknik nad Odrą miał "podwójne partnerstwo". Krajem partnerskim była Tunezja, a regionem - Mazowsze. Wśród wystawców nie mogło także zabraknąć stoiska prezentującego Międzynarodową Drogę Wodną MDW E70.

Główną częścią Festiwalu były, jak co roku, Targi Turystyczne MARKET TOUR.
Dodatkowo odwiedzający mogli skorzystać także z innych stref imprezy, takich jak Jarmark Rozmaitości, Wielkie Gotowanie, Festiwal Smaków Food Trucków czy Strefa Browarów Rzemieślniczych. Dla najmłodszych powstała wydzielona strefa – Ocean Zabawy, gdzie najmłodsi mogli wziąć udział w różnorodnych zabawach i grach.

We współpracy z Polską Organizacją Turystyczną, organizatorzy Festiwalu przygotowali akcję promocyjną w formie zabawy targowej pod nazwą “Paszport po Polsce PIKNIKU NAD ODRĄ”. Była ona dedykowana szczególnie dla dzieci i młodzieży. Z tej okazji rozdano 1000 “paszportów po Polsce”, w których uczestnicy, odwiedzający stoiska poszczególnych wystawców, mogli zbierać pamiątkowe pieczęcie, czyli “wizy do województw”. Aby uzyskać pieczęć, na każdym stoisku na uczestników zabawy czekały pytania krajoznawcze lub zadania do wykonania.
Ci, którzy zebrali odpowiednią liczbę wiz mogli wziąć udział w losowaniu nagród. Szczęśliwcy zostali obdarowani gadżetami turystycznymi, voucherami do atrakcji w całej Polsce i innymi atrakcyjnymi upominkami zachęcającymi do dalszej eksploracji i odkrywania naszego kraju.

Na stoisku MDW E70 była ukryta pieczęć Województwa Pomorskiego.

Szczególnym elementem tegorocznego Pikniku była również nowa strefa polsko-niemiecka Discover Pomerania prezentująca możliwości turystyczne w Euroregionie Pomerania.

Podczas uroczystego wieczoru wystawców, który odbył się w Hotelu „Courtyard by Marriott Szczecin City” w Szczecinie organizatorzy wyróżnili między innymi wystawców, biorących co roku udział w Pikniku nad Odrą. Wśród wyróżnionych za wieloletnie dostarczanie inspiracji do korzystania z Międzynarodowej Drogi Wodnej E70 było także Województwo Pomorskie. Spośród 5 województw: Pomorskiego, Warmińsko – Mazurskiego, Kujawsko – Pomorskiego, Wielkopolskiego i  Lubuskiego jest ono koordynatorem porozumienia MDW E70. Na nagrodę tę zapracował cały zespół MDW E70. Pamiątkową statuetkę odebrali pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego obsługujący stoisko MDW E70: Małgorzata Rudnicka i Konrad Grzegrzółka.

Przydatne linki
Editors

The website is edited at the Department of Infrastructure of the Marshal's Office of the Pomorskie Voivodeship.

Contact

We will provide you with additional information at the e-mail address: dif@pomorskie.eu