World Canals Conference 2024 w Bydgoszczy

World Canals Conference 2024 w Bydgoszczy

Kanał Bydgoski. Fot. P. Daszkiewicz
28.06.2024
Paweł Daszkiewicz
Paweł
Daszkiewicz
AUTOR
Paweł Daszkiewicz
Paweł
Daszkiewicz
28.06.2024

W dniach 24 – 26 czerwca br. w Bydgoszczy odbyła się konferencja World Canals Conference. Była ona poświęcona rozwojowi i funkcjonowaniu kanałów i śródlądowych dróg wodnych. Na wydarzenie to przybyli goście z całego świata z silną reprezentacją przedstawicieli Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, którzy są inicjatorami tych corocznych spotkań.

Impreza składała się z sesji głównych oraz paneli równoległych, na które składały się „Człowiek i jego dziedzictwo”, „Woda, dziedzictwo i turystyka” oraz „Ekologia i technologie”.  Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się prelekcje związane z rewitalizacją i zagospodarowaniem starych kanałów oraz warunkami żeglugowymi na drogach wodnych. Na koniec każdego dnia organizatorzy przygotowali zestaw wycieczek, który pozwolił uczestnikom na praktyczne poznanie Bydgoskiego Węzła Wodnego.

Prelekcję na konferencji wygłosili również członkowie Zespołu MDW E70. Justyna Gostkowska – Kunert wystąpiła w panelu głównym z wykładem „Znaczenie  gospodarki wodnej dla zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego”. Natomiast Rafał Wasil w panelu „Woda, dziedzictwo, turystyka” przedstawił zagadnienia związane z tematem „Przyjazna żegluga na polski odcinku MDW E70”. Obie prelekcje zbudziły wysokie zainteresowanie wśród uczestników konferencji.

Podczas wydarzenia swoją ofertę zaprezentował Zespół MDW E70 wystawiając stoisko promocyjne. Wyróżniło się ono nie tylko aranżacją, ale przede wszystkim przedstawioną ofertą.

Wizyta na WCC2024 była udana. Organizatorzy profesjonalnie przygotowali wydarzenie, dzięki czemu goście opuszczali Bydgoszcz usatysfakcjonowani i bogatsi o wiedzę z zakresu ich pasji jaką są wodne drogi śródlądowe.

Przydatne linki
Editors

The website is edited at the Department of Infrastructure of the Marshal's Office of the Pomorskie Voivodeship.

Contact

We will provide you with additional information at the e-mail address: dif@pomorskie.eu